,

Bezcenna Taylor

Lindsay Taylor była nie do powstrzymania pod obiema tablicami w meczu z Finepharm KK AZS Jelenia Góra. Amerykanka oprócz 15 zbiórek, zdobyła też 18 punktów, czym walnie przyczyniła się do wyjazdowego zwycięstwa swojej drużyny.

,

Od początku meczu dość niespodziewanie na prowadzenie wyszły jeleniogórzanki, które wygrywały już w trzeciej minucie meczu 6:2. Potem dały znać o sobie liderki „katarzynek”, które szybko odrobiły niewielką stratę punktową i wyszły po 10 minutach na ośmiopunktowe prowadzenie. W drugiej odsłonie przypomniała o sobie Natalia Małaszewska, która do tej kolejki była liderką w klasyfikacji strzelców. To właśnie ta koszykarka oraz para Jackson – Ely wzięły na siebie ciężar odrabiania punktów, co czyniły bardzo efektywnie. Skutkiem dobrej gry wspomnianej trójki było prowadzenie akademiczek po dwóch kwartach – 33:31. Wskazówki trenera Piotra Błajeta w przerwie meczu między drugą a trzecią kwartą przyniosły pożądany dla przyjezdnych efekt. Już po 5 minutach zawodniczki Energi wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, jednak Brittany Jackson i Shyra Ely ponownie odrobiły straty i o wszystkim musiała rozstrzygnąć ostatnia kwarta. Właśnie w ostatnich 10 minutach meczu bardzo dobrze w defensywie zagrały „katarzynki”. Gospodynie miały problemy ze zdobywaniem punktów, a przyjezdne konsekwentnie powiększały przewagę, by ostatecznie wygrać w całym meczu 73:61. Zawodniczka meczu: Lindsay Taylor, Energa (evaluation: 25) Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Energa Toruń 61:73 (11:19, 22:12, 16:18, 12:24) Finepharm AZS KK: Shyra Ely 19, Brittany Jackson 18, Natalia Małaszewska 13, Alvine Mendeng 6, Magdalena Gawrońska 5, Dorota Wójcik 0, Iwona Kaszuwara 0, Joanna Dłutowska 0, Dorota Arodź 0. Energa: Lindsay Taylor 18, Anna Marczewska 16, Justyna Grabowska 13, Emilia Tłumak 11, Latoya Bond 8, Amy Denson 3, Alicja Perlińska 2, Beata Predehl 2, Joanna Chełczyńska 0. Statystyki