,

Europa - Reszta Świata 111:86

Europa pokonała Resztę Świata 111:86 w Meczu Gwiazd, który odbył się w Moskwie. W pierwszej piątce Europy wybiegła wiślaczka - Marta Fernandez, która zdobyła w tym spotkaniu 4 punkty. W przeciwnej drużynie zagrała natomiast zawodniczka Lotosu PKO BP - Chamique Holdsclaw, która zdobyła 6 "oczek" dla swojego zespołu.

,

Drużyna Europy nadawała ton rywalizacji, wygrywając wszystkie kwarty spotkania. Hiszpanka, grająca na co dzień w barwach mistrzyń Polski przebywała na parkiecie przez 9 minut. W tym czasie na trzy rzuty z półdystansu, dwie dotarły do celu, dzięki czemu zasiliła konto ekipy Europy o 4 punkty. Do tego dołożyła także dwie zbiórki oraz po jednej asyście i stracie. Nieco dłużej przebywała na parkiecie Chamique Holdsclaw, która reprezentowała barwy Reszty Świata. Amerykanka w czasie 17 minut trafiła dwa rzuty premiowane dwoma punktami, na osiem prób. Dwukrotnie nie trafiła także swoich rzutów zza linii 6,25m. Oprócz zdobyczy punktowych, koszykarka Lotosu PKO BP Gdynia zebrała 5 piłek, miała jedną asystę i przechwyt. W składzie Reszty Świata znalazła się także Nykesha Sales, która w przeszłości grała w Lotosie Gdynia. Amerykanka, grająca obecnie z powodzeniem w TEO Vilnius zdobyła w Meczu Gwiazd w czasie czternastu minut - 5 "oczek". Najwięcej punktów w całym meczu zdobyła Amaya Valdemoro. Hiszpanka, grająca w zespole Europy zgromadziła 25 punktów, pięciokrotnie trafiając celnie za trzy punkty. O jedno "oczko" mniej zgromadziła reprezentująca Resztę Świata Cappie Pondexter.