,

Poszły za ciosem

Dzisiejszy mecz miał bardzo podobny przebieg do tego co działo się w hali przy ulicy Chopina wczoraj. Mimo, że na początku rybniczanki zagrały z dużym zaangażowaniem, szczególnie w obronie to i tak zespół KSSSE AZS PWSZ wygrał ten mecz bezdyskusyjnie.

,

Pierwsza kwarta to na początku duża nieskuteczność w szeregach obu drużyn. Ani gorzowianki, ani koszykarki Utexu ROW Rybnik nie mogły uzyskać przewagi i kwarta ta zakończyła się nieznacznym zwycięstwem gospodyń 15:11. Początek drugiej ćwiartki to mocne uderzenie akademiczek. Po celnych rzutach Justyny Żurowskiej (dwa razy „za trzy” i raz „za dwa”) oraz „trójce” Katariny Ristić akademiczki odskoczyły na 11 punktów. W tym momencie trener Orczyk poprosił o przerwę, jednak niezbyt wiele ona dała jego podopiecznym. Koszykarki z Gorzowa dalej powiększały przewagę, która po upływie 20 minut osiągnęła już 21 punktów. Druga połowa zaczęła się od prowadzenia miejscowych zawodniczek 44:23, ale taka przewaga gorzowiankom nie wystarczyła. Akademiczki dorzuciły w tej kwarcie 17 punktów do swojego dorobku, na co rybniczanki odpowiedziały tylko siedmioma. Mało tego, że nie potrafiły znaleźć sposobu na rzut z gry, to jeszcze nie wykorzystywały rzutów osobistych. Czwarta kwarta to już czysta formalność. Jedyny znak zapytania jaki stawiali sobie kibice to, czy Utex ROW Rybnik zdobędzie 40 punktów, czy nie. Na 10 minut przed końcem meczu brakowało im jeszcze do tej granicy 10 punktów. Jednak nie było im dane ich zdobyć w tym meczu. Rybniczanki rzuciły tylko 9 i mecz zakończył się bardzo wyraźnym zwycięstwem KSSSE AZS PWSZ Gorzów 86:39. W rywalizacji do trzech zwycięstw gorzowianki prowadzą już 2:0 i do pełni szczęścia brakuje im już tylko jednego zwycięstwa. Po meczu powiedzieli: Mirosław Orczyk (trener Utex ROW Rybnik): – Proszę Państwa myślę, że tu już jest wszystko jasne. Jest to moja prywatna opinia na tę chwilę. Chciałem pogratulować bardzo serdecznie, naprawdę szczerze Darkowi Maciejewskiemu i trzymam kciuki za to, aby zdobył medal. Jest to wzorzec dla polskiej koszykówki. My wygraliśmy 14 meczów w sezonie zasadniczym, ale od 15 stycznia nie trenujemy w układzie pięć na pięć, bo nie mamy dziesięciu graczy, ale to nie jest usprawiedliwienie, że sześciu graczy jest chorych i nie może brać udziału w treningach. Dariusz Maciejewski (trener KSSSE AZS PWSZ Gorzów): – Dziękuje Mirkowi za dużo komplementów, myślę ze jest w tym dużo prawdy. Dziewczyny świetnie zrealizowały założenia i myślę, że za zaangażowanie i serce należą im się wielkie gratulację. Ja uważam że ta rywalizacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta, dlatego proszę dziewczyny o jak największą mobilizacje i koncentracje. Zawodniczka meczu: Katarina Ristić, KSSSE AZS PWSZ (evaluation: 21) KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Utex ROW Rybnik 86:39 (15:11, 29:12, 17:7, 25:9) KSSSE AZS PWSZ: Katarina Ristic 18, Justyna Żurowska 16, Denaimou N'Garsanet 10, Barbara Kaszewska 9, Aleksandra Chomać 7, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Carrie Moore 7, Joanna Czarnecka 5, Małgorzata Babicka 5, Aleksandra Pietraszek 2, Katarzyna Czubak 0, Agnieszka Szott 0. Utex ROW: Magdalena Skorek 7, Minja Siljegović 7, Joanna Górzyńska-Szymczak 6, Nikita Bell 6, Olena Proszczenko 5, Marquetta Dickens 5, Edyta Błaszczak 3, Małgorzata Chomicka 0, Barbara Głocka 0, Hollie Merideth 0. Statystyki Stan rywalizacji: 2:0 dla KSSSE AZS PWSZ