,

O krok od półfinałów

Lotos PKO BP, Wisła Can Pack KSSSE AZS PWSZ i PKM Duda PWSZ wygrały swoje dzisiejsze, ćwierćfinałowe mecze. Wszystkie te drużyny dzieli już tylko jedna wygrana od awansu do kolejnej fazy zmagań. Wiślaczki ograły Ineę AZS 88:55, gorzowianki okazały się lepsze od beniaminka z Rybnika, wygrywając 86:39, a Lotos PKO BP rozprawił się z ŁKS Siemens AGD 81:44. Najtrudniejszą przeprawę miały leszczynianki, które wygrały 60:56.

,

Lotos PKO BP po raz drugi pokonał ŁKS Siemens AGD, tym razem 81:44. Gospodynie prowadziły od pierwszej do ostatniej minuty spotkania, w pełni kontrolując jego przebieg. Przeczytaj więcej Stan rywalizacji: 2:0 dla Lotosu PKO BP Kolejny świetny mecz w wykonaniu KSSSE AZS PWSZ! Gorzowianki nie pozwoliły na zbyt wiele rywalkom z Rybnika i wygrały zdecydowanie drugie, ćwierćfinałowe spotkanie 86:39. Wiodącymi postaciami w ekipie gospodyń była Katarina Ristić i Justyna Żurowska. Przeczytaj więcej Stan rywalizacji: 2:0 dla KSSSE AZS PWSZ Wisła Can Pack Kraków po raz drugi wygrała u siebie z akademiczkami z Poznania, 88:55. Candice Dupree ani razu nie pomyliła się z gry, zdobywając 17 punktów. Kara Braxton dorzuciła jeszcze 15 "oczek", a Ewelina Kobryn zaliczyła "double - double" i zwycięstwo mistrzyń Polski stało się faktem. Przeczytaj więcej Stan rywalizacji: 2:0 dla Wisły Can Pack Drugi mecz między Dudą a CCC miał o wiele bardziej wyrównany charakter. Polkowiczanki do ostatnich minut walczyły o korzystny dla siebie rezultat. Gospodynie nie pozwoliły jednak wydrzeć sobie drugiego, ćwierćfinałowego zwycięstwa, w czym duża zasługa Ryan Coleman, która zachowała zimną krew w decydujących momentach meczu. Przeczytaj więcej Stan rywalizacji: 2:0 dla PKM Dudy PWSZ