,

Trudna przeprawa Dudy

Drugi mecz między Dudą a CCC miał o wiele bardziej wyrównany charakter. Polkowiczanki do ostatnich minut walczyły o korzystny dla siebie rezultat. Gospodynie nie pozwoliły jednak wydrzeć sobie drugiego, ćwierćfinałowego zwycięstwa, w czym duża zasługa Ryan Coleman, która zachowała zimną krew w decydujących momentach meczu.

,

Koszykarki PKM Duda PWSZ Leszno, po raz drugi w ciągu dwóch dni pokonały we własnej hali zespół CCC Polkowice. Pierwsza kwarta zaczęła się podobnie. Niewielkie prowadzenie CCC, po czym koszykarki z Leszna szybko je niwelują. Na koniec pierwszej kwarty to one wychodzą na nieznaczną przewagę. W kolejnej odsłonie obserwujemy nadal zacięty mecz, jednak leszczynianki powiększają sukcesywnie przewagę punktową. Do przerwy mamy, więc 32:26 dla gospodarzy. Druga połowa zaczyna się lepiej dla polkowiczanek. Wspaniałe "trójki" Szyćko powodują, że po 26 minutach gry CCC obejmuje jednopunktowe prowadzenie. Riposta miejscowych była jednak natychmiastowa. Akcje Mieloszyńskiej i Krysiewicz sprawiły, że trzecia kwarta kończy się remisowo. Końcówka to prawdziwy koszykarski horror. Po dziesięciopunktowej przewadze z początku ostatniej ćwiartki, po kilku minutach gry nie zostało już praktycznie nic. Piąty faul Koc i jej zejście z parkietu spowodował, że gra Dudy w końcówce siadła. Polkowiczanki, wykorzystując marazm w grze przeciwnika, na 2 minuty przed końcem wyszły nawet na jednopunktową przewagę. Na samym końcu trener gospodarzy wyciągnął jednak asa z rękawa. Wprowadzona za Zytomirską, Agnieszka Makowska wraz z Ryan Coleman doprowadziły w pięknym stylu do drugiego zwycięstwa miejscowy zespół. Radości na trybunach i w obozie gospodarzy nie było końca. Na wyróżnienie w zespole Dudy zasłużyła szczególnie Coleman, Krysiewicz i za końcówkę Makowska. Pozostałe zawodniczki także zaprezentowały wolę walki i kilka bardzo udanych zagrań. Błędy w ataku sprawiły, że ten drugi mecz był cięższy od pierwszego. CCC natomiast pokazało ogromną wolę walki. Dobra gra Stampaliji i Szyćko oraz niezła Ndiaye, nie uchroniła jednak przed kolejną porażką ich zespołu. W rywalizacji do trzech zwycięstw jest już 2:0 dla Leszna i to ta ekipa ma teraz większe szanse na awans. PKM Duda PWSZ Leszno - CCC Polkowice 60:56 (15:13, 17:13, 15:15, 13:15) PKM Duda PWSZ: Ryan Coleman 18, Edyta Krysiewicz 15, Agnieszka Budnik 8, Martyna Koc 8, Daria Mieloszyńska 7, Agnieszka Makowska 4, Anna Talarczyk 0, Olga Żytomirska 0. CCC: Petra Stampalija 18, Anna Szyćko 11, Ndeye Ndiaye 7, Ilona Jasnowska 6, Jennifer Lacy 6, Justyna Jeziorna 4, Veronika Bortelova 2, Olga Masilione 2. Stan rywalizacji: 2:0 dla PKM Dudy PWSZ