,

Zwycięstwa Wisły i Lotosu

Akademiczki z Gorzowa Wlkp. toczyły przez 20 minut wyrównaną walkę z Wisłą Can Pack w Krakowie w pierwszym półfinałowym meczu mistrzostw Polski. W drugiej połowie królowały już jednak mistrzynie Polski, które wygrały tę część spotkania 27 "oczkami", a cały mecz 76:48. Do dużego wysiłku koszykarki Lotosu PKO BP zmusiły zawodniczki z Leszna. Gdynianki po niezwykle ciekawym meczu pokonały ostatecznie przyjezdne 98:83.

,

Candice Dupree zdobyła 20 punktów, zebrała 9 piłek i miała po trzy asysty i przechwyty, prowadząc swoją Wisłę Can Pack to zwycięstwa w pierwszym meczu półfinałów mistrzostw Polski. "Biała Gwiazda" wygrała 76:48. Przeczytaj więcej Ryan Coleman i Edyta Krysiewicz postawiły wysoko poprzeczkę Lotosowi PKO BP w pierwszym meczu półfinałowym, który odbył się w Gdyni. To jednak wszystkie zawodniczki, które wybiegły w pierwszej piątce zespołu gospodyń, uzyskały dwucyfrowe zdobycze punktowe, a ich Lotos wygrał całe spotkanie 98:83. Przeczytaj więcej Polkowiczanki ograły w Łodzi - ŁKS Siemens AGD 79:60. Bardzo dobrze zaprezentowały się zwłaszcza podkoszowe zawodniczki CCC, które dominowały pod tablicami i ograniczyły grę liderki łodzianek - Jennifer Humphrey. Przeczytaj więcej MUKS Poznań ograł w kolejnym meczu fazy play out Cukierki Odrę 79:69. W tym starciu przyjezdne nie potrafiły powstrzymać znakomicie dysponowaną rzutowo Okeishę Howard, która rzuciła 23 punkty, a pod tablicami Ilonę Mądrą, która zebrała w tym spotkaniu 11 piłek. Przeczytaj więcej