,

Ponownie lepsze o klasę

Nie było niespodzianki w Rybniku. INEA AZS Poznań po raz drugi bardzo pewnie pokonała beniaminka UTEX ROW Rybnik i tym samym zagra o piąte miejsce w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy, gdzie rywalem będzie CCC Polkowice. Sam mecz w Rybniku nie dostarczył wielu emocji, gdyż akademiczki bardzo szybko uzyskały znaczną przewagę.

,

Poznanianki, które miały 27 punktów zaliczki, rozpoczęły znakomicie i już po 5 minutach meczu dołożyły do tego jeszcze kolejne 10 oczek. Eksperymentalna piątka rybniczanek walczyła jednak bardzo ambitnie. Główną bronią podopiecznych trenera Mirosława Orczyka była rozgrywająca Olena Proshchenko, która raz za razem dziurawiła kosz przyjezdnych zza linii 6.25. Głównie dzięki jej zagraniom nie doszło w pierwszej połowie meczu do klęski beniaminka. Ostatecznie po pierwszej połowie INEA prowadziła w Rybniku 49:29 i jasne było, że UTEX nie ma najmniejszych szans na wygranie tego meczu taką różnicą, która gwarantowała by awans. Druga połowa meczu była już znacznie bardziej wyrównana, gdyż trener Roman Haber dał pograć swoim zmienniczkom. Z dobrej strony pokazała się Paulina Dąbkowska, która poprzedni sezon spędziła właśnie w Rybniku. Dąbkowska znakomicie wykorzystała swoje minuty na parkiecie, a mecz zakończyła z dorobkiem 16 punktów i 10 zbiórek. W ekipie rybnickiej na wyszczególnienie zasługują debiutanckie punkty na parkietach ekstraklasy zdobyte przez Natalię Przekop oraz Sonię Moszkowicz, młode wychowanki rybnickiego klubu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 86:65 dla INEI AZS-u Poznań i to właśnie one wystąpią w meczach o 5 pozycję. Spotkanie nie dostarczyło wielu emocji. Rybniczanki grały bardzo ambitnie, jednak w takim osłabionym składzie ciężko było nawiązać równorzędną walkę. Najlepszą zawodniczką beniaminka była rozgrywająca Olena Proshchenko, która mecz zakończyła z 17 punktami, trafiając pięć razy za 3 punkty. W ekipie z Wielkopolski, obok wspomnianej już Pauliny Dąbkowskiej, z dobrej strony pokazały się Monika Sibora (20 punktów) oraz tradycyjnie Joanna Jarkowska (19 punktów i 11 zbiórek). Dzięki tej wygranej INEA AZS zmierzy się w meczach o 5 miejsce z CCC Polkowicami, natomiast UTEX ROW podejmie ŁKS Siemens AGD Łódź w konfrontacji o miejsce 7. UTEX ROW Rybnik - INEA AZS Poznań 65:86 (16:26, 13:23, 17:15, 19:22) Utex ROW: Olena Proszczenko 17, Joanna Górzyńska-Szymczak 10, Edyta Błaszczak 9, Hollie Merideth 9, Minja Siljegović 7, Sonia Moszkowicz 4, Karolina Stanek 4, Natalia Przekop 4, Barbara Głocka 1, Małgorzata Chomicka 0. INEA AZS: Monika Sibora 20, Joanna Jarkowska 19, Paulina Dąbkowska 16, Reda Aleliunaite-Jankowska 11, Marlena Wdowczyk 10, Anna Pamuła 5, Małgorzata Myćka 5, Agata Rafałowicz 0, Beata Krupska-Tyszkiewicz 0, Olga Pacyńska 0.