,

Finał Euroligi bez Biby

Agnieszka Bibrzycka nie zagra w finale Euroligi kobiet. Podczas rozgrywanego w Brnie turnieju Final Four UMMC Ekatarinburg przegrał w półfinale ze Spartakiem Moscow Region 68:78. Reprezentantka Polski przebywała na parkiecie przez 22 minuty i zanotowała na swoim koncie 8 punktów. W drugim półfinale do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, po której ze zwycięstwa 90:81 cieszyły się gospodynie. W niedzielę finał i mecz o 3 miejsce

,

Pierwsze spotkanie półfinałowe stało na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy powiedzieć, że zespoły aż 14 razy zamieniały się na prowadzeniu, a na tablicy 6 razy widniał wynik remisowy. Spartak zwyciężył bo jak powiedziała po meczu Natalia Hejkova: "miał w swoich szeregach indywidualności, które przeważyły szalę zwycięstwa na stronę mojego zespołu". Trudno nie przyznać racji słowackiej trenerce, bowiem aż 59 punktów dla Spartaka zdobyły dwie zawodniczki: Lauren Jackson (35) i Tina Thompson (24). Z kolei szkoleniowiec UMMC Laurent Buffard był zadowolony z udziału w Final Four: "- Wypełniliśmy cel na ten sezon jakim był awans do Final Four. Nasz zespół jest w fazie budowy i na ten rok mieliśmy właśnie taki cel. Za rok z pewnością powalczymy o coś więcej." UMMC zagrało zdecydowanie bardziej nerwowo popełniając 12 strat w całym spotkaniu przy tylko 6 stratach Spartaka. [na zdjęciu obok: Agnieszka Bibrzycka (UMMC Ekatarinburg), fot.: JaNo - www.kukucka.cz] W drugim półfinale ekipie Bourges do szczęścia zabrakło kilku sekund. Drużyna trenera Pierra Vincenta prowadziła praktycznie przez całe spotkanie. Gospodynie niesione dopingiem prawie 4 tysięcy kibiców obudziły się dopiero w ostatniej kwarcie. Do remisu 5 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry dwoma rzutami wolnymi doprowadziła Hana Machova. W dogrywce przewaga gospodyń nie podlegała już żadnej dyskusji. Po trafieniach Żirkovej, Machovej i Kulichovej Gambrinus uzyskał bezpieczną przewagę i kontrolował wynik do końca dogrywki. W niedzielnym finale gospodynie zmierzą się ze Spartakiem Moskwa, w spotkaniu o trzecie miejsce UMMC Ekaterinburg zagra z Bourges Basket. Początek niedzielnych spotkań o 15 i 18. Zapraszamy do śledzenia obu spotkań na żywo na stronie www.fibaeurope.com