,

Wisła wraca do gry!

Mistrzynie Polski zrealizowały plan minimum z wyprawy do Gdyni. Po wczorajszej porażce, dzisiaj wiślaczki zagrały wyśmienicie, czego efektem była pierwsza porażka gdynianek w tym sezonie na parkietach Ford Germaz Ekstraklasy! Biała Gwiazda, po zwycięstwie 89:82, wyrównała stan rywalizacji na 1:1.

,

Podopieczne Wojciecha Downar-Zapolskiego w piątej minucie spotkania wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu: 13-11 i rozpoczęły koncertową grę. Dominowały w walce pod tablicami, co pozwoliło na utrzymywanie kilkupunktowego prowadzenia. Dzięki temu Wisła Can-Pack na przerwę schodziła przy stanie 49-42. Ogromnych emocji dostarczyły trzecia i czwarta kwarta. Wiślaczki prowadziły już 12 punktami, by pozwolić rywalkom na złapanie kontaktu. Przewaga krakowianek zmalała do czterech punktów, jednak wtedy przechwytem popisała się Marta Fernandez i było 68-62 dla drużyny gości. Gdynianki nie poddawały się i za sprawą znakomitej Holdslaw zniwelowały przewagę do jednego punktu. Wtedy po raz drugi w meczu bardzo dobrą zmianę dała Agnieszka Pałka, która rzutem za trzy doprowadziła do stanu 73-67. Dziesięciopunktową przewagę wypracowała Kara Braxton, zaś pięcioma punktami z rzędu odpowiedziała Canty. Parkiet rozgrzany był do czerwoności od sportowych emocji! Gdy znakomicie rozgrywająca piłki Anna DeForge asystowała przy punktach Braxton, gdynianki już wiedziały, że przy prowadzeniu Wisły Can-Pack 86-77 są bezradne. Krakowinaki spokojnie rozgrywały akcje i zmagały się z agresywną obroną Lotosu. Ostatecznie Wisła Can-Pack pokonała gdyński Lotos 89-82. Kolejne dwa mecze finałowe już w najbliższą sobotę i niedzielę w Krakowie! Zawodniczka meczu: Chamique Holdsclaw, Lotos PKO BP (evaluation: 38) Lotos PKO BP Gdynia - Wisła Can-Pack 82:89 (18:23, 24:26, 20:17, 20:23) Lotos PKO BP: Chamique Holdsclaw 31, Dominique Canty 20, Anne Breitreiner 13, Slobodanka Maksimović 6, Alana Beard 5, Ekaterina Snytsina 3, Marta Jujka 2, Magdalena Leciejewska 2, Natalia Waligórska 0, Patrycja Gulak 0 Wisła Can-Pack: Candice Dupree 17, Kara Brown-Braxton 16, Anna DeForge 14, Jelena Skerović 12, Marta Fernandez 12, Anna Wielebnowska 11, Agnieszka Pałka 7. Statystyki