,

Tym razem Szott i Ristic nie wystarczyły

Agnieszka Szott i Katarina Ristic po raz kolejny wzięły na siebie ciężar zdobywania punktów w starciu z PKM Dudą PWSZ, którego stawką jest brązowy medal mistrzostw Polski. Gorzowski duet nie miał tym razem wsparcia wśród koleżanek z drużyny, w przeciwieństwie do Edyty Krysiewicz i dlatego to Duda okazała się minimalnie lepsza, wygrywając 84:82. Stan rywalizacji to 2:1 dla KSSSE AZS PWSZ. Gra toczy się do trzech zwycięstw.

,

Horror z happy endem dla leszczynianek, tak w skrócie można by opisać dzisiejszy mecz koszykarek PKM Duda PWSZ Leszno i KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. w walce o brązowy medal FGE. Początek meczu pokazał, że miejscowe dzisiaj tego meczu nie odpuszczą. Po kilku składnych akcjach objęły bowiem kilkupunktowe prowadzenie, po czym zwiększyły je nawet do 10 punktów. Gorzowianki jednak się pozbierały i na koniec ćwiartki przegrywały już tylko 29:22. Po krótkiej przerwie w grze, goście przystąpili do ataku. W kilka minut przyjezdne doprowadziły do remisu i wydawało się, że mecz rozpoczyna się od nowa. Jednak zdeterminowane koszykarki Dudy, ponownie w końcówce odskoczyły rywalkom na 5 punktów. Na uwagę w szczególności zasłużyła tu powracająca do wysokiej formy Monika Siwczak, która na 1,3 sekundy do końca drugiej kwarty, oddała naciskana przez przeciwniczkę, wspaniały rzut zza połowy, który idealnie wpadł do kosza. Ten niesamowity kosz dał świetny impuls całemu zespołowi do dalszej walki w drugiej części gry. Po zmianie stron zawodniczki z Leszna dominowały na parkiecie. Gorzowianki nie potrafiły znaleźć recepty na doskonale grające w tej części gry rywalki. Trzecią kwartę Duda wygrywa 4 punktami i zwiększa przewagę w meczu. W ostatniej odsłonie emocje sięgają zenitu. Po początkowym bardzo dobrym okresie gry leszczynianek, które w pewnym momencie prowadziły już 74:61, nastąpił trochę nieoczekiwany zwrot sytuacji. Osłabiona brakiem Moniki Siwczak Duda ( opuściła boisko z uwagi na 2 niesportowe przewinienia), zaczęła masowo notować straty, co skrzętnie wykorzystywały rywalki z lubuskiego. Pod koniec meczu różnica stopniała tylko do jednego punktu. Jednak sama końcówka należała już do zespołu spod znaku znanego koncernu mięsnego. Ryan Coleman jednym celnym rzutem wolnym, ustaliła końcowy wynik na 84:82 dla PKM Duda PWSZ Leszno. Tym samym ekipa trenera Jarosława Krysiewicza pozostaje nadal w grze i jutro będzie walczyć o wyrównanie stanu rywalizacji. PKM Duda PWSZ Leszno - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 84:82 (29:22, 17:19, 22:18, 16:23) PKM Duda PWSZ: Edyta Krysiewicz 21, Agnieszka Makowska 15, Daria Mieloszyńska 14, Ryan Coleman 10, Olga Żytomirska 10, Agnieszka Budnik 8, Monika Siwczak 6, Anna Talarczyk 0. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Katarina Ristic 26, Agnieszka Szott 24, Małgorzata Babicka 7, Justyna Żurowska 7, Aleksandra Chomać 7, Katarzyna Czubak 5, Denaimou N'Garsanet 3, Carrie Moore 2, Agnieszka Kaczmarczyk 1.