,

Pobudka po przerwie i brąz KSSSE!

Po pierwszych dwóch kwartach wydawać się mogło, że leszczynianki mają dużą szansę na wygranie drugiego meczu z gorzowiankami i tym samym na doprowadzenie w rywalizacji do remisu 2:2. W drugiej połowie zawodniczki Dariusza Maciejewskiego zagrały o wiele skuteczniej i to drużyna KSSSE AZS PWSZ wygrała mecz 79:66, tym samym zajęła trzecie miejsce w Ford Germaz Ekstraklasie.

,

Koszykarki KSSSE AZS PWSZ Gorzów, po trudnym meczu pokonały „czarnego konia” rozgrywek, ekipę PKM Duda PWSZ Leszno i zdobyły upragniony i długo oczekiwany w Gorzowie brązowy medal. Mecz rozpoczął się tradycyjnie od wymiany ciosów. Obie ekipy zdawały sobie doskonale sprawę, o jaką stawkę dzisiaj grają. Po początkowo wyrównanej grze i późniejszej dominacji na parkiecie miejscowych, w końcówce kwarty przyjezdne odrobiły straty i traciły do rywalek tylko jeden punkt. Kolejna ćwiartka dała kibicom leszczyńskiego zespołu nadzieję na ponowną wygraną. Leszczynianki zagrały bowiem tę część meczu bardzo dobrze i odskoczyły rywalkom na kolejne 5 punktów. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 41:35. Niestety dla gospodarzy, po przerwie, leszczyński zespół stracił na świeżości. Uwidocznił się brak w tym meczu kontuzjowanej Martyny Koc, a grająca do tej pory wspaniale Daria Mieloszyńska straciła na skuteczności. Taki obrót sprawy wykorzystały perfekcyjnie gorzowianki i w ciągu 10 minut wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Ostatnia odsłona meczu to już koncertowa gra gości. Leszczynianki nie potrafiły znaleźć recepty na doskonale grające szybkim atakiem i broniące agresywnie akademiczki. Cała kwartę goście wygrali różnicą aż 12 punktów, a mecz 79:66. Po meczu polały się szampany po stronie gości i łzy po stronie koszykarek Dudy. Gorzowscy i leszczyńscy kibice podziękowali zarówno zwycięzcom jak i pokonanym. Obydwa zespoły osiągnęły bowiem niebywały sukces w tegorocznych zmaganiach Ford Germaz Ekstraklasy! PKM Duda PWSZ Leszno- KSSSE AZS Gorzów Wlkp. 66:79 (19:18, 22:17, 13:20, 12:24) PKM Duda PWSZ: Edyta Krysiewicz 20, Daria Mieloszyńska 17, Ryan Coleman 9, Olga Żytomirska 6, Agnieszka Budnik 6, Monika Siwczak 6, Agnieszka Makowska 2, Anna Talarczyk 0. KSSSE AZS PWSZ: Denaimou N'Garsanet 16, Agnieszka Szott 14, Carrie Moore 14, Justyna Żurowska 13, Katarina Ristic 9, Katarzyna Czubak 5, Małgorzata Babicka 5, Aleksandra Chomać 3, Agnieszka Kaczmarczyk 0.