,

Polfa wygrywa w sparingu

Pabianiczanki pokonały na własnym boisku ŁKS w meczu sparingowym. Po dość emocjonującym jak na spotkanie kontrolne meczu Polfa pokonała koszykarki zza miedzy 66:65.

,

Pierwsza kwarta nie zapowiadała zwycięstwa gospodyń, które przegrały ją aż 9:23. To była wręcz fatalna dziesiątka miejscowych. Ełkaesiankom wychodziło za to niemalże wszystko. W II kwarcie zawodniczki Polfy wreszcie złapały rytm. Uszczelniły obronę i zaczęły przytomniej grać w ataku. Po 3. minutach gry w tej części był remis po 23 (14:0!). Potem prowadzenie zmieniało się, a ostatecznie do przerwy znów był remis – po 36. W III kwarcie błyszczała głównie młoda zawodniczka Polfy – Ewelina Gala. Po kolejnej jej akcji gospodynie prowadziły 44:38. Wprowadzane kolejne młode koszykarki już nie były na fali jak Gala. ŁKS miał łatwiejszą przeprawę i przed ostatnią odsłoną meczu to on prowadził 2. punktami (53:55), po rzucie zza linii 6.25m w ostatniej sekundzie Katarzyny Kenig. Pozostałe 10 minut było wyrównane – obie drużyny tak samo słabo zagrały. Były problemy z wstrzeleniem się do kosza, z powrotem do obrony, z zastawianiem. Jednopunktowe prowadzenie (64:63) dał nam rzut za 3 Beaty Krupskiej-Tyszkiewicz po 37 minutach gry. Do końca spotkania oba zespoły tylko raz trafiły do kosza! Szansę na wyrównanie, a nawet jednopunktowe prowadzenie miał zespół gości, ale piłka nie wpadła do kosza. Pabianiczanki zdołały przetrzymać piłkę przez ostatnie 20s i tym samym wygrały 66:65. W meczu tym nie zagrała Alicja Perlińska. Nie ma ona szczęścia do zdrowia. Na ostatnim turnieju nabawiła się zapalenia ścięgna Achillesa. Minimum tydzień gry ma z głowy. Nie grała także Leona Krystofova. Ostatecznie zawodniczka nie przyjęła nowych warunków proponowanych przez klub. Pojawiła się za to testowana inna Czeszka, Radana Pechackova (która parę miesięcy temu była na testach w Łodzi). Jutro oba zespoły zmierzą się ponownie. Tym razem w ramach turnieju o Memoriał Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej. Niestety, w tym roku XV już turniej jest nader skromny. Jedynymi uczestnikami są wspomniane zespoły Polfy i ŁKS. Reszta drużyn odmówiła ze względu na udział w innych imprezach. Jutrzejsze spotkanie odbędzie się także w hali w Pabianicach, o godzinie 17:00. Natomiast o godzinie 15:00 uroczyście zostaną złożone kwiaty na grobie tragicznie zmarłej koszykarki. Polfa Pabianice – ŁKS Łódź 66:65 (9:23; 27:13; 17:19; 13:10)
Polfa: Krupska-Tyszkiewicz 17, Gala 14, Lamparska 12, Pałka 8, Szemraj 5, Hylewska 5, Hałęza 3, Kudłak 2.
ŁKS: Kenig 15, Wlaźlak 15, Piątkowska 13, Dominauskaite 6, Skorek 5, Włodarska 4, Owczarek 4, Wilk 3.