60
Sportklub - 2019-04-29 17:00

Wisła Can Pack po raz trzeci najlepsza!

ag | 2008-05-04 13:36

Lotos PKO BP Gdynia był bardzo blisko zwycięstwa w regulaminowym czasie gry, ale w Wiśle Can Pack gra Anna De Forge, która w ostatnich pięciu sekundach zdobyła dla krakowianek 4 punkty i doprowadziła do dogrywki. W dogrywce krakowianki zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 92:85 zdobywając tym samym 20. tytuł mistrzowski w historii klubu i trzecie złoto z kolei. MVP finałów Candice Dupree z Wisły Can Pack!

Lotos PKO BP rozpoczął spotkanie w składzie: Canty, Holdsclaw, Beard, Leciejewska, Maksimovic, Wisła Can Pack: Skerovic, De Forge, Dupree, Wielebnowska, Brown - Braxton. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobywa Canty i Lotos obejmuje prowadzenie 2:0. Chwilę później po kontrze i punktach Dupree krakowianki wychodzą po raz pierwszy na prowadzenie 6:4. Wojciech Downar - Zapolski szybko decyduje się na wprowadzenie rezerwowych, na boisko wchodzą Agnieszka Pałka, która zastępuje mającą już dwa faule Candice Dupree oraz Ewelina Kobryn za Karę Brown - Braxton. Gdynianki odskakują na cztery punkty (16:12), ale dwie skuteczne akcje krakowianek i ponowie jest remis 16:16. Na boisko w Wiśle wchodzą Marta Fernandez i Natalia Trafimava, Lotos PKO BP wciąż gra w wyjściowym ustawieniu. Pierwszą kwartę kończy celny rzut za trzy punkty Natalii Trafimavej. Pierwsza kwarta dla Wisły Can Pack 22:19. Drugą kwartę oba zespoły zaczynają bez zmian. W Lotosie PKO BP na boisku nadal pierwsza piątka, Wisła Can Pack: Skerovic, Fernandez, Trafimava, Kobryn, Pałka. Na początek to gdynianki przeprowadzają dwie skuteczne akcje i wychodzą na prowadzenie 23:22. Dwie skuteczne akcje gości i w połowie drugiej kwarty Wisła prowadzi 26:23. Pierwsza zmiana z Lotosie PKO BP na parkiet wchodzi Natalia Waligórska za Magdalenę Leciejewską. Na 2 minuty i 17 sekund przed końcem drugiej kwarty po trafieniu Skerovic Wisła uzyskuje najwyższą dotychczas przewagę pięciu punktów (34:29). Roman Skrzecz natychmiast prosi o czas dla swojego zespołu. Gdynianki nie trafiają po czasie, w odpowiedzi za trzy punkty trafia dla Wisły Anna Wielebnowska i jest 37:29 dla Białej Gwiazdy, po chwili ta sama zawodniczka ponownie trafia trójkę i Wisła odskakuje na 10 oczek (40:30). Wynik pierwszej połowy ustala indywidualną akcją Dominique canty. Po 20 minutach Wisła Can Pack prowadziła 40:32. Drugą połowę oba zespoły rozpoczynają pierwszymi piątkami. Przez blisko trzy minuty żadna z drużyn nie może zdobyć punktów, pierwsza trafia Skerovic dla Wisły, szybko odpowiada Canty. W połowie trzeciej odsłony Wisła ma nadal 7 punktów przewagi (45:38), zryw Lotosu zmianiejsza straty do pięciu oczek, ale trójkę trafia Anna Wielebnowska (48:40). Dwie skuteczna akcje Lotosu PKO BP i prowadzenie krakowianek topnieje do 4 oczek (48:44). Nieskuteczny rzut Canty, ale zbiórka i dwa punkty z faulem Magdy Leciejewskiej, celny dodatkowy rzut wolny, a chwilę poźniej przechwyt i punkty Canty i ponownie jest remis 49:49. Trójka Alany Beard wyprowadza Lotos PKO BP na pierwsze od długiego czasu prowadzenie 52:51. Ostania akcja Wisły w trzeciej kwarcie jest nieskuteczna, ale piłkę w ataku zbiera i trafia Jelena Skerovic. Trzecia kwarta dla Lotosu PKO BP 20:15, ale po 30 minutach Wisła Can Pack Kraków prowadzi 55:52. Czwartą kwartę od trafienie rozpoczyna Wielebnowska. Dwa punkty z faulem zdobywa Alana Beard, która nie trafia rzutu wolnego, ale piłkę zbiera Magdalena Leciejewska, a po akcji punkty zdobywa Canty, ponownie remis 59:59. Na 7 minut i 20 sekund do końca meczu czwarte przewinienie popełnia Maksimović. Jeden celny rzut Dupree, nieskuteczna akcja Lotosu i trójka Skerović 63:59 dla Wisły - 6 minut do końca meczu. Na 5 minut i 10 sekund do końca meczu czwarte przewinie popełnia Magdalena Leciejewska. Dwa wolne trafia Skerovic, w ataku odpowiada Holdsclaw 65:64 dla Wisły Can Pack. Strata krakowianek i kontra Lotosu PKO BP zakończona punktami z faulem Holdsclaw. Lotos obejmuje prowadzenie 66:65, do końca meczu niespełna trzy minuty. Celny dodatkowy wolny Holdsclaw, przewinienie w ataku Dupree i punkty Holdsclaw 69:65 dla Lotosu 2 minuty i 14 sekund do końca. Piąte przewinienie Magdaleny Leciejewskiej (2 minuty do końca) za nią wchodzi Waligórska. Dwa punkty Dupree i 71:69 dla Lotosu na 52 sekundy do końca meczu. Do końca spotkania wydawało się, że Lotos wytrzyma presję i dowiezie zwycięstwo do końca meczu. W Wiśle jest jednak Anna De Forge, która faulowana przy stanie 79:75 trafia pierwszy rzut wolny i celowo pudłuje w drugiej próbie, zbiera jednak piłkę i trafia za trzy punkty doprowadzając do dogrywki. Dogrywkę otwiera Canty i Lotos jako pierwszy obejmuje prowadzenie 81:79. Punkty dla Wisły Brown - Braxton i ponownie remis 81:81, 2:42 do konca. Równo z syreną kończącą czas 24 sekund punkty zdobywa Maksimovic. Faulowana De Forge trafia dwa wolne, remis 83:83. Piąte przewinienie popełnia Maksimovic, dwa rzuty wolne trafia Brown - Braxton, 85:83 dla Wisły Can Pack, 1:28 do końca dogrywki. Nie trafia Holdsclaw, dla Wisły Wielebnowska 87:83, ostatnia minuta. Trafia Canty 87:85 dla Wisły. Dwa oczka Dupree 89:85 dla Wisły, 24 sekundy do konca. Nie trafia Canty, zbiera Dupree. Faulowana De Forge trafia dwa wolne 91:85, 12 sekund do końca meczu. Faulowana Canty, staje na linii, nie trafia dwóch rzutów wolnych. Faulowana Brown - Braxton trafia jeden rzut wolny 92:85 dla Wisły, 9 sekund do końca dogrywki. Lotos wyrzuca piłkę w aut. Piłka dla Wisły, która już dogrywa akcję do końca meczu bez rzutu. Wisła Can Pack mistrzem Polski 2008. Candice Dupree MVP finałów Ford Germaz Ekstraklasy 2008!