,

AZS KK Jelenia Góra wygrywa w Polkowicach

Koszykarki CCC Polkowice przegrały w drugim sparingowym meczu z AZS-em Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra 66:74. Tym samym udał się rewanż jeleniogórskim koszykarkom za wczorajszą porażkę na własnym parkiecie.

,

Cały mecz przebiegał pod dyktando ekipy prowadzonej przez Rafała Srokę. Jeleniogórzanki grały bardzo dobrze w ataku i w odróżnieniu od wczorajszego spotkania, poprawiły znacznie grę w obronie. Przewaga akademiczek sięgała nawet piętnastu punktów, a wszystko za sprawą świetnie usposobionych koszykarek ze Stanów Zjednoczonych. Sabrina Scott wespół z Jocelyn Penn raz za razem dziurawiła kosz rywalek wyprowadzając swój zespół na bezpieczną przewagę. Dopiero w czwartej kwarcie, goniąca przez cały mecz drużyna CCC Polkowice zniwelowała straty do dwóch "oczek" (w 33 minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 56:54 dla drużyny przyjezdnej), jednak odpowiedź Kolegium Karkonoskiego była natychmiastowa. W 35 minucie jeleniogórzanki prowadziły znów różnicą dziesięciu oczek. Jeszcze na niespełna minutę przed końcem odżyły nadzieje w szeregach miejscowych, bowiem ponownie podopieczne Andrzeja Nowakowskiego zniwelowały straty do dwóch punktów (w 6o sekund przed końcem spotkania 68:66 dla AZS-u), jednak to wszystko na co było stać drużynę CCC w dzisiejszym meczu. W samej końcówce nie zadrżała ręka Natalii Małaszewskiej, która celnymi rzutami wolnymi ustaliła końcowy wynik meczu. CCC Polkowice - AZS KK Jelenia Góra 66:74 (13:21, 16:20, 18:15, 19:18)
CCC: Carvajal 15, Żytomirska 13, Szyćko 12, Kaszuwara 11, Pietrzak A. 6, Jasnowska 5, Bortelova 4.
AZS KK: Penn 26, Scott 26, Małaszewska 12, Myćka 6, Beachem 4, Wójcik 0, Kret 0, Gawrońska 0, Arodź 0.