,

Terminarz II etapu rozgrywek FGE

Już tylko jedna kolejka pozostała do zakończenia rundy zasadniczej rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. Do rywalizacji w fazie play-off i o miejsca 9-13 drużyny przystąpią 18 marca br. Przypominamy system rozgrywania II etapu rozgrywek oraz terminarz spotkań.

,

Terminarz II etapu rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy w sezonie 2008/2009 PLAYOFF 1-8 I runda
Play off (1-8) 18.03.2009, 21/22.03.2009
II runda
Play off (1-4) 28/29.03.2009, 04/05.04.2009, 08.04.2009
Play off (5-8) 28.03.2009, 04.04.2009 III runda
Play off (1-2) - finał 14/15.04.2009, 18/19.04.2009, 22.04.2009, 24.04.2009, 26.04.2009

18.04.2009 (12-9, 11-10, 13 - pauzuje)
21.04.2009 (10-12, 9-13, 11 - pauzuje) System II etapu rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy w sezonie 2008/2009 I runda
Drużyny 1-8 play off do 3 zwycięstw (zalicza się dwa mecze rozegrane w rundzie zasadniczej pomiędzy zainteresowanymi) II runda
Drużyny 5-6 mecz i rewanż
Drużyny 7-8 mecz i rewanż Drużyny 9-13 każdy z każdym, mecz i rewanż z zaliczeniem punktów po I etapie.
Mecze o miejsca 9-13 w II etapie rozgrywa się do momentu, kiedy stanie się jasne, że ostatnia drużyna w klasyfikacji nie ma już szans na utrzymanie się w Ekstraklasie. Ostatnia drużyna po II etapie opuszcza Ekstraklasę Kobiet. W systemie gry do 4 zwycięstw (2-2-1-1-1) gospodarzem pierwszego, drugiego, piątego i siódmego meczu jest zespół, który po I etapie zajmował w tabeli wyższe miejsce. W systemie gry do 3 zwycięstw (2-2-1) gospodarzem pierwszego, drugiego i piątego meczu jest zespół, który po I etapie zajmował w tabeli wyższe miejsce. W systemie gry do 3 zwycięstw w I rundzie play off (1-2) gospodarzem drugiego i trzeciego meczu jest zespół, który po I etapie zajmował w tabeli wyższe miejsce. W systemie gry do mecz i rewanż (1-2) gospodarzem pierwszego meczu jest zespół, który zajął niższe miejsce po I etapie rozgrywek. W przypadku remisu nie wyłania się zwycięzcy w danym meczu przez dogrywki. W przypadku, gdy w obu meczach uzyskano wyniki remisowe lub, gdy zespoły uzyskały po jednym zwycięstwie z równą różnicą punktów dogrywkę przeprowadza się po czwartej kwarcie drugiego meczu. Kolejność po I etapie Ekstraklasy Kobiet oraz klasyfikację końcową o miejsca 9-13 ustala się następująco według przepisów gry w koszykówkę:
- drużyna uzyskującą większą liczbę zwycięstw zajmuje wyższą pozycję w tabeli
- przy równej liczbie zwycięstw dwóch lub więcej zespołów o kolejności decyduje większa liczba zwycięstw we wszystkich meczach pomiędzy drużynami zainteresowanymi
- w przypadku równej liczby zwycięstw pomiędzy drużynami zainteresowanymi o kolejności decyduje lepszy stosunek koszy uzyskanych do koszy straconych we wszystkich meczach pomiędzy drużynami zainteresowanymi
- w przypadku jednakowego stosunku koszy drużyn zainteresowanych o kolejności decyduje stosunek koszy uzyskanych do koszy straconych ze wszystkich rozegranych meczów przez te drużyny w rozgrywkach