,

Euroliga Kobiet w czwartek (2 kolejka)

Gambrinus Brno pokonał drużynę Margo Dydek 69:63 w najciekawszym spotkaniu drugiego dnia w drugiej kolejce rozgrywek Euroligi kobiet. Mistrzynie Czech do wygranej nad Ros Casares poprowadziła dobrze znana w Gdyni Deana Nolan, która zdobyła dziś 22 punkty, na deskach nie do zatrzymania była Petra Kulichowa, która aż 14 zbierała piłkę z tablic. Pierwszą wygraną w Eurolidze odniosła ekipa Halcon Avenida, która pokonała USK Praga 62:51.

,

Zdecydowanie najciekawszym spotkanie był pojedynek w Brnie. Gospodynie przegrały pierwszą kwartę 12:20, jednak w drugiej odsłonie częściowo odrobiły straty. Po trzech kwartach drużyna z Hiszpanii jeszcze prowadziła różnicą sześciu oczek 52:46. Ostania kwarta należała jednak do gospodyń 23:11, które prowadzone przez Deanę Nolan i Patrę Kulichovą najpierw wyrównały a następnie przechyliły szalę zwycięstwa na stronę gospodyń. Znakomite spotkanie rozegrał wspomniany duet graczy Nolan - Kulichova, który w sumie zdobył dla gospodyń 40 puntków dodając do tego 20 zbiórek. Polska środkowa zagrała w tym spotkaniu przez 34 minuty zdobywając 7 punktów oraz dodając do tego 5 zbiórek, 2 asysty aż 5 bloków! Dobre złego początki tak w skrócie można podsumować spotkanie Euroligi pomiędzy Lotosem Gdynia i UMMC Ekaterinburg. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza bardzo dobrze rozpoczęły mecz prowadząc w drugiej minucie 8:2, goście jednak szybko wzięli się do odrabiania strat i po 10 minutach prowadzili już 26:17. Ostatecznie Lotos przegrał 69:79 i wicemistrzynie Polski w Eurolidze nadal pozostają bez wygranej. Więcej o tym meczu przeczytasz TUTAJ Na czele tabeli w grupie C bez porażki drużyny Fanerbahce Stambuł i UMMC Ekaterinburg, niestety tabelę zamykają drużyny bez wygranej USO Valenciennes i Lotos Gdynia. Bardzo dobra postawa tercetu Wauters - Korstine - Stepanova zapewniła zwycięstwo drużynie CSKA Samara w Namur z miejscową Dexią. W szeregach drużyny Dexii poprawne spotkanie rozegrała Elżbieta Międzik, która zdobyła 12 punktów dla gospodyń, natomiast Krystyna Szymańska - Lara zaliczyła 6 oczek, 2 asysty i 3 zbiórki. Bardzo dobra gra w ostatniej kwarcie wygranej 21:6 zapewniła zwycięstwo ekipie mistrza Hiszpanii w Pradze. Gości do wygranej poprowadził duet Powell - Ohide pierwsza zdobyła 17 punktów a druga o jeden mniej dodając do tego 10 zbiórek. Ostatecznie Helacon wygrał 62:51. W tabeli grupy C na prowadzeniu z kompletem zwycięstw Bourges i Samara, a tabelę zamykają ekipy USK Praga i Dexia Namur.