22.09.2010 18:38, Dariusz Witkowski
Prezentacja drużyny Artego Bydgoszcz
Drużyna Artego Bydgoszcz zaprezentowała się dzisiaj w bydgoskim ratuszu Prezydentowi Miasta - Konstantemu Dombrowiczowi. Spotkanie miało na celu przedstawienie drużyny i planów sportowych na sezon 2010/2011.
22.09.2010 18:38, Dariusz Witkowski
- Chciałbym przede wszystkim pogratulować skuteczności i konsekwencji w prowadzeniu klubu. Jestem dumny, że taki zespół w Bydgoszczy działa i z roku na rok ma się coraz lepiej. Cieszę się, że udało się skompletować naprawdę dobrą drużynę, która mam nadzieję sprosta wyzwaniom nadchodzącego sezonu - mówił prezydent Konstanty Dombrowicz.
- Rozpoczynając naszą współpracę z Miastem zastanawialiśmy się nad tym, czy Prezydent Dombrowicz będzie wspierał sport, czy nie? W opinii klubowej Pan Prezydent wspierał bardzo, bardzo mocno i nie tylko chodzi tutaj o nasz klub. Hasło które zostało wymyślone, a mianowicie "Bydgoszcz miastem sportu" nie było pustym zdaniem. Za wsparcie naszego klubu przez ten ostatni okres czasu chcielibyśmy bardzo podziękować. Zaszczytem było z panem współpracować i mamy nadzieję na dalszą. Będziemy oczywiście dokładać wszelkich starań, by wizerunek klubu, który sobie wypracowaliśmy był taki sam. Wszystkie sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie ogromna praca wielu ludzi. Mówię tutaj przede wszystkim o pracy organizacyjnej zarządu, a także sponsorów, którzy udzielali się także poza typowym sponsoringiem. Na pewno jest to zaangażowanie całej kadry trenerskiej i osób z nimi współpracujących, która dała tę markę jaką teraz prezentujemy. Ogromny wkład mają takie osoby jak Waldemar Kotecki czy też Andrzej Wasilewski z firmy Baton, którzy całym sercem z nami współpracują. Warto takie osoby cenić, warto sponsorów dostrzegać - mówił prezes Artego Bydgoszcz Czesław Woźniak.
- Celem naszej drużyny jest czołowa "ósemka" czyli awans do fazy play-off. Myślę, że nowy zespół przygotuje właściwą formę i mamy nadzieje, że Pan Prezydent zaszczyci nas swoją obecnością na chociaż jednym ze spotkań. Pierwszy mecz mamy już 2 października i na pewno zaproszenie zostanie wysłane - zakończył prezes Artego.
- Dziękuję za zaproszenie, mam nadzieję, że uda mi się z niego skorzystać. Koszykówka jest bardzo widowiskowa, dodatkowym argumentem oprócz wyjątkowej urody jest ten hart ducha ogromna chęć walki - powiedział Prezydent Bydgoszczy.
Ostatnie słowa na konferencji przypadły do powiedzenia trenerowi Adamowi Ziemińskiemu. - Cieszę się, że nie pomyliłem dzisiaj żadnych imion i nazwisk (podczas prezentacji zawodniczek - przyp. red.). Zaczynamy kolejny trudny sezon. Najważniejsze jest to, by dopisało nam zdrowie, kibice i by ilość zwycięstw, o które tak zabiegamy motywowała nas do dalszego działania.