,

Lista aktualności

Ukoh za Champion

Candice Champion nie jest już zawodniczką INEI AZS Poznań. W jej miejsce klub zatrudnił Chinyere Ukoh, która grała w stolicy Wielkopolski w poprzednim sezonie.

,

- Postanowiliśmy rozstać się z Champion. Amerykanka często grała bardzo egoistycznie, a indywidualne statystyki przedkładała nad dobro zespołu. Z tego powodu kontrakt z nią został rozwiązany - informuje Łukasz Zarzycki, dyrektor sportowy INEI AZS. Champion w meczu zdobywała średnio 16,9 pkt. Dzięki temu była drugą snajperką w Ford Germaz Ekstraklasie. 23-letnia Amerykanka zagrała w sumie w 10 meczach, a w każdym z nich spędzała na parkiecie prawie 40 minut. Niestety przez ten czas miała w sumie tylko trzy asysty. Trener Krzysztof Szewczyk próbował zmienić jej sposób gry, ale Champion nie miała zamiaru grać bardziej zespołowo. Dlatego klub zdecydował się z nią rozstać i w jej miejsce zatrudnić Chinyere Ukoh. 25-letnia Amerykanka w poprzednim sezonie również była zawodniczką INEI AZS. Ukoh prawdopodobnie zagra w najbliższym meczu z Uteksem ROW Rybnik.