,

Lista aktualności

Koszykarki w szpitalu

Rybnickie koszykarki wcieliły się w rolę pomocników Świętego Mikołaja i postanowiły odwiedzić dzieci, które ten ważny dla nich dzień spędzały w szpitalu.

,

Zawodniczki na co dzień trenowane przez Mirosława Orczyka pojawiły się na oddziale dziecięcym, dzieci starszych, chirurgii dziecięcej oraz dziecięcej laryngologii. Wszystkie te oddziały znajdują się w Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3. - Bardzo się cieszymy, że mogłyśmy sprawić trochę frajdy dzieciakom. Wiadomo, że pobyt w szpitalu nigdy nie należy do przyjemności. Dlatego starałyśmy się, aby chociaż przez chwilę mali pacjenci zapomnieli gdzie się znajdują - powiedziała Karolina Stanek, kapitan Utex-u ROW Rybnik. Święty Mikołaj zanim wyciągnął z worka prezenty pytał dzieci czy wiedzą jaką dyscyplinę sportu uprawiają jego pomocniczki. Na szczęście koszykarki miały na sobie koszulki, na której logo stanowiła piłka do koszykówki. To mocno ułatwiało zadanie maluchom. Oprócz upominków dużym zainteresowaniem cieszyły się wspólne zdjęcia z rybnickimi zawodniczkami. Życząc wszystkim powrotu do zdrowia oraz wesołych świąt Święty Mikołaj obiecał, że ponownie pojawi się w rybnickim szpitalu już za rok. Galeria z mikołajek: Klikaj i oglądaj