,

Lista aktualności

FIBA wprowadza rewolucyjne zmiany!

W ramach nieustannych starań o rozwój damskiej koszykówki FIBA Europe zatwierdziła zmiany w systemie rozgrywek Euroligi Kobiet.

,

W sezonie regularnym, tak jak to było dotychczas, występować będą 24 drużyny, ale zostaną one podzielone na trzy ośmiozespołowe grupy a nie tak jak to było dotychczas - 4 grupy po 6 drużyn. Decyzja, która została podjęta przez zarząd FIBA Europe w miniony weekend w Monachium wejdzie w życie od sezonu 2011/2012. - Nowy format doda konkurencyjności oraz na pewno uatrakcyjni rozgrywki - powiedział Prezydent FIBA Europe - Olafur Rafnsson. Zmieni się również finał rozgrywek. Zamiast Final Four będziemy mieć Final Eight gdzie występować będą nie 4 a 8 zespołów. Final Eight portwa aż tydzień! - Na pewno dla dobra koszykówki podjęcie decyzji o występie ośmiu drużyn w finałach było słuszne. Dzięki takiemu systemowi więcej drużyn będzie miało szanse na grę na najwyższym poziomie. Ten system sprawi, że więcej drużyna będzie miało możliwość na awans do ścisłego finału - w chwili obecnej mamy Final Four i jest naprawdę trudno dostać się do rundy finałowej - powiedział nam Jose Hernandez, szkoleniowiec Wisły Can-Pack Kraków.