,

Lista aktualności

Chinyere Ukoh: Poznań to wspaniałe miasto

- Poznań to duże i wspaniałe miasto, które jest pełne przyjaznych ludzi, którzy mają w sobie pozytywną energię. Naprawdę! (śmiech) - mówi PLKK.pl Chinyere Ukoh, amerykańska środkowa INEI AZS Poznań.

,

PLKK.pl rozmawiało z sympatyczną zawodniczką tuż po ostatnim ligowym meczu z UTEX-em ROW Rybnik, w którym poznanianki we własnej hali, nie bez problemów, pokonały zespół ze Śląska 63:47. Amerykanka co prawda nie imponowała w nim skutecznością rzutową, ale waleczności i gry w obronie odmówić jej nie można. - Lubię grać z dziewczynami z mojej obecnej drużyny. Ogromnie się cieszę, że ponownie mogę grać w drużynie z Poznania. Obiecuję, że zrobię wszystko co będę tylko mogła, by zespół ten na koniec sezonu zajął jak najwyższe miejsce - mówiła Ukoh. - Chcę być jeszcze lepsza niż w poprzednim sezonie. Mamy utalentowaną drużynę dlatego wierzę, że będziemy wygrywać wiele spotkań - dodała środkowa INEI AZS. Tuż po zakończeniu sobotniego spotkania Ukoh wraz z koleżankami z drużyny podeszła podziękować za doping nielicznej, ale za to wiernej od lat grupie sympatyków poznańskich koszykarek, a tuż po opuszczeniu szatni znalazła także dla nich chwilę na rozmowę. Co warte podkreślenia rozmowę, w której nie brakowało polskich słów i zwrotów. - Lubię tutejszą grupkę kibiców, bo są bardzo pozytywni, zabawni. Jest ich bardzo, bardzo niewielu, ale ważne, że z nami są i często starają się również podróżować za nami na mecze ligowe. Dziękuję im bardzo za wsparcie, bo jest ono dla mnie bardzo ważne. Naprawdę doceniam to! - przekonuje środkowa INEI. Zapytana o życie w Poznaniu odparła. - Poznań to duże i wspaniałe miasto, które jest pełne przyjaznych ludzi, którzy mają w sobie pozytywną energię. Naprawdę! (śmiech) Miałam jeszcze oferty ze Szwecji, Ukrainy i Słowacji. Wybrałam jednak Poznań. No i jestem z tego powodu bardzo, bardzo zadowolona. Absolutnie nie żałuję swojej decyzji. Przypomnimy, że Chinyere Ukoh występowała już w ekipie ze stolicy Wielkopolski w poprzednim sezonie. W obecnych rozgrywkach zastąpiła zaś swoją rodaczkę Candice Champion (dotychczasowego drugiego strzelca ligi, średnio 16.9 punktu), która grała zdaniem sztabu szkoleniowego oraz włodarzy klubu zbyt egoistycznie (w 10 spotkaniach zaledwie 3 asysty). Warto przy tej okazji nadmienić również, że w sezonie 2009/2010 Chinyere broniła barw aż dwóch ekip Polskiej Ligi koszykówki Kobiet. Pierwsze sześć miesięcy spędziła Odrze Brzeg, by w styczniu, tuż przed zamknięciem okienka transferowego, przenieść się do Poznania. Ukoh wystąpiła w 31 spotkaniach, w tym 28 razy w pierwszej piątce, zdobywając średnio 8.5 punktu i 7.3 zbiórki.