,

Lista aktualności

Artego poza Pucharem Polski

Wczoraj w Wejherowie koszykarki Artego Bydgoszcz walczyły o awans do IV rundy Pucharu Polski. Rywalkami podopiecznych Adama Ziemińskiego były zawodniczki GTK Wejherowo i to właśnie pierwszoligowa drużyna zwyciężyła 85:70.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Po pierwszej kwarcie GTK prowadziło zaledwie jednym punktem, zaś na przerwę schodziło z trzypunktową stratą (40:43). O wyniku meczu zadecydowała druga połowa. Trzecią kwartę gospodynie wygrały 24:13, natomiast ostatnią część 21:13. - Dziewczyny zagrały z dużą determinacją i wolą walki, a agresywna obrona pozwoliła zatrzymać część zawodniczek Artego, choć ciężko było zatrzymać Tisdale i Mrozińską. Pomimo niższego wzrostu udało nam się wygrać deskę i to było kluczem do zwycięstwa - powiedział po meczu trener GTK Maciej Schwarz. GTK Wejherowo - Artego Bydgoszcz 85:70 (22:21, 18:22, 24:13, 21:14)
GTK: Sosnowska 22, Ziętara 19, Szlachta 11, Migała 8, Bogucka 7, Grelewicz 6, Kiejdrowska 4, Witkowska 3, Tanasiejczuk 3, Formella 2, Kochner 0, Jakubiuk 0.
Artego: Mrozińska 20, Tisdale 20, Crisman 9, Klomfas 8, Urbaniak 5, Płaczkiewicz 5, Rudzińska 2, Parus 1, Szybała 0, Palacz 0, Maj 0. Pozostałe mecze 3. rundy zostaną rozegrane jutro tj. 15.12.2010 r. Solpark Kleszczów Pabianice zagra z INEĄ AZS Poznań, a Widzew Łódź podejmie PTS Lider Pruszków. Wcześniej, bo 8 grudnia br. CCC Polkowice wygrało z KS Odrą Brzeg 60:36.