,

Lista aktualności

Koniec rywalizacji INEI AZS w Pucharze Polski

Koszykarki INEI AZS Poznań przegrały z Solparkiem Kleszczów Pabianice 64:70 w meczu III rundy Pucharu Polski. Tym samym Akademiczki odpadły z dalszej rywalizacji w tych rozgrywkach.

,

Puchar Polski traktowany był głównie jako okazja do gry dla koszykarek zazwyczaj rezerwowych. Dlatego podstawowy skład pojawił się na parkiecie tylko w pierwszej kwarcie. Jedynie Chinyere Ukoh i Joanna Kędzia zagrały po kilkanaście minut. Pierwsza część gry zdecydowania należała do Akademiczek. Między innymi dzięki celnym rzutom za trzy Elżbiety Mowlik i Agnieszki Makowskiej INEA AZS wygrała pierwszą kwartę 21:11. Od początku drugiej kwarty trener Krzysztof Szewczyk dał szansę gry zawodniczkom, które w lidze nie mają okazji spędzić na parkiecie większej ilości minut. Odbiło się to mocno na jakości gry jego drużyny. Wykorzystały to pabianiczanki, które po trafieniu Magdaleny Kowalskiej zmniejszyły stratę do trzech punktów (22:25), ale dzięki dobrej postawie Żanety Durak w ofensywie poznanianki wygrały pierwszą połowę 39:29. Drugie 20 minut należało już zdecydowanie do drużyny z Pabianic. Zawodniczki Edyty Koryznej z biegiem czasu odrabiały straty, by dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty wyjść na prowadzenie 51:50. Natomiast poznanianki zaczęły grać chaotycznie i przez to popełniały coraz więcej strat w ataku. Dzięki temu pabianiczanki powiększyły przewagę i ostatecznie wygrały 70:64. Solpark Kleszczów Pabianice - INEA AZS Poznań 70:64 (11:21, 18:18, 24:13, 17:12)
Solpark: Bajerska 20, Błaszczyk 13, Szałecka 7, Bogacka 7, Hylewska 7, Piestrzyńska 4, Szulc 4, Włodarek 3, Krajewska 3, Kowalska 2.
INEA AZS: Durak 14, Kędzia 9, Mowlik 8, Wiśniewska 8, Makowska 7, Mazurczak 5, Ukoh 5, Woźniak 4, Kotnis 2, Marciniak 2, Idczak 0.