,

Gorzów rozjeżdża CCC w drugiej połowie

Druga połowa wygrana przez gospodynie 58:22 zapewniła drużynie Dariusza Maciejewskiego wysokie zwycięstwo nad CCC Polkowice 103:66. Trener gorzowianek pewnie chętnie zamieniłyby wygraną w pucharze na zwycięstwo nad CCC w meczu ligowym. Przed niespełna dwoma tygodniami w Gorzowie górą była ekipa Andrzeja Nowakowskiego, teraz grając w znaczenie zmienionym składzie polkowiczanki przegrały wysoko.

,

To był mecz praktycznie bez historii. Oba zespoły podeszły do tego spotkania rozluźnione, a założenia trenerskie miały charakter typowo szkoleniowy. Nie wynik był najważniejszy tylko przećwiczenie kolejnych systemów gry pod kątem rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. Polkowiczanki przystąpiły do tego meczu bez podstawowych koszykarek, a okazję do gry miały młode zawodniczki tego klubu. Siłą napędową tego zespołu stanowiły Olga Zytomirska i Iwona Kaszuwara. To właśnie dzięki bardzo dobrej grze obu zawodniczek, wspomaganych przez Łucję Tomczak, drużyna CCC prowadziła wyrównany bój przez pierwsze dwie kwarty. Później na parkiecie niepodzielnie panowały gospodynie. Dobre spotkanie rozgrywał cały zespół, a na pochwałę zasługuje zwłaszcza gra Mao Wenjing. W całym meczu koszykarka ta zdobyła 18 punktów i całkowicie zasłużenie zbierała gratulacje po końcowym gwizdku. Rozmiary porazki sygerują, że już dzisiaj poznaliśmy drużynę, która znajdzie się w Final Eight Pucharu Polski. Z cała pewnością będzie to drużyna AZS-u PWSZ Sowood Gorzów Wlkp. Statystyki