,

Lista aktualności

Nowa Amerykanka w Poznaniu

INEA AZS Poznań zatrudniła nową koszykarkę. Barwy Akademiczek wzmocni Amerykanka Brittany Gilliam.

,

- Mieliśmy już tą zawodniczkę na oku jakiś czas, ale nie byliśmy w stanie spełnić jej oczekiwań finansowych. Udało nam się wygospodarować dodatkowe fundusze. Poza tym nie straciliśmy jeszcze szansy walki o rundę play-off. Dlatego postanowiliśmy wzmocnić naszą drużynę jeszcze jedną koszykarką. Mamy bardzo wąski skład i przy jakichś niekorzystnych okolicznościach moglibyśmy mieć problemy ze składem - mówi Łukasz Zarzycki, dyrektor sportowy INEI AZS. Gilliam jeszcze nigdy nie grała w Europie. W czasie studiów reprezentowała barwy South Methodist Univeristy, występującego w Conference USA. Jej średnie meczowe z ostatniego roku studiów to: 14,7 pkt, 6,3 zbiórki oraz 5 asyst. 23-letnia Amerykanka ma 180 cm wzrostu i może grać na pozycjach od 1 do 3. - Gilliam przyleci do Polski na początku stycznia i zrobimy wszystko, żeby mogła zagrać już w pierwszym spotkaniu zaraz po przylocie - informuje Zarzycki.