,

Kolejny blamaż uczennic z Łomianek

Kolejny mecz i kolejna porażka zawodniczek Arcusa SMS PZKosz Łomianki. Tym razem uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie miały nic do powiedzenia w rywalizacji, z targaną problemami kadrowymi, Polfą Pabianice. Górą pabianiczanki, które rozstrzygnęły ten mecz na swoją stronę różnicą ponad trzydziestu punktów 74:43.

,

Szkoła Mistrzostwa Sportowego przystąpiła do tego meczu osłabiona brakiem przeziębionej Magdaleny Bibrzyckiej oraz kontuzjowanej Mireli Pułtorak (pęknięta łękotka). To na pewno ułatwiło sprawę pabianiczankom w odniesieniu trzeciego zwycięstwa w tym sezonie. Trudno jednak było spodziewać się innego rezultatu jak wygranej bardziej doświadczonych koszykarek z Pabianic. Chociaż mecz zakończył się wysoką wygraną Polfy wcale nie oznacza to, że był spacerkiem od początku do końca. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia SMS-u po rzucie Lidii Kopczyk i gdy celnym rzutem odpowiedziała Agnieszka Pałka, SMS po akcjach Claudii Sosnowskiej i Marty Jujki wyszedł na prowadzenie 6:2. Czteropunktowe prowadzenie drużynie z Łomianek udało się utrzymać do 7. minuty meczu (14:10), głównie za sprawą dobrze grających Jujki i Kopczyk. – W tym momencie doświadczony trener Herkt nakazał swoim zawodniczkom zacieśnić pole trzech sekund, a przy takich zawodniczkach jak Emilia Lamparska czy Agnieszka Pałka, trudno było moim zawodniczkom przedostać się pod kosz przeciwnika – ocenił trener SMS Łomianki, Remigiusz Koć. I faktycznie, od tego momentu młode koszykarki stanęły w miejscu, parę efektownych bloków Pałki spowodowały nerwy w poczynaniach gospodyń. Polfa bardzo szybko uzyskała wysoką przewagę, a do wspomnianych przez trenera Kocia pabianiczanek, ze zdobywaniem punktów dołączyły Alicja Perlińska oraz Teleesha Hardy. Pierwsza połowa zakończyła się 24-punktowym prowadzeniem Polfy – 43:19. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Pabianiczanki nadal powiększały przewagę i gdy ta osiągnęła 33 punkty, Magdalena Kaczmarska przełamała niemoc SMS-u oddając celny rzut za 2 punkty. Chwilę później akcją 2+1 popisała się Hanna Steciuk, która niedawno dołączyła do kadry drużyny z Łomianek. – Hania trafiła do nas przed miesiącem z klubu STK KUSY Szczecin, który niestety rozwiązano. Szkoda było talentu tej zawodniczki, a my akurat mieliśmy jedno miejsce wolne w szkole, więc Hania jest u nas i nie mam zastrzeżeń co do jej dzisiejszej gry – twierdzi Remigiusz Koć. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem Polfy – 57:26. W ostatniej odsłonie meczu na boisku pojawiły się młode koszykarki z Pabianic. Trener Herkt mając już zwycięstwo w kieszeni na boisko wypuścił: Hylewską, Galę i Kudłak. Czwarta kwarta zakończyła się remisem po 17, a cały mecz ponad 30-punktową wygraną Polfy Pabianice. W 12 kolejce Arcus SMS PZKosz Łomianki będzie podejmował drużynę Novy Trading Toruń. Mecz zostanie rozegrany 16 grudnia w sobotę o godzinie 17:00. Statystyki