,

Łatwa wygrana INEI AZS Poznań

Koszykarki INEI AZS Poznań odniosły drugie zwycięstwo w rywalizacji z Nova Trading Toruń w ramach Pucharu Polski Sure Shot Cup. Podopieczne Romana Habera wygrały dzisiaj 94:49 i pewnie awansowały do grona ośmiu najlepszych drużyn tych rozgrywek.

,

Oba zespoły do tego spotkania przystąpiły w mocno przebudowanych składach, a na parkiecie występowały główne zawodniczki, które w lidze nie mają zbyt wielu okazji, by pokazać swoich umiejętności. Lepiej pojedynek rozpoczęły gospodynie, które najpierw uzyskały kilkupunktową przewagę, a następnie stale ją powiększały. Efekt? Już po premierowej odsłonie gospodynie prowadziły 30:9! Druga kwarta nie zmieniła obrazu gry bowiem wciąż przeważały akademiczki, a ambitnie walczyły popularne „Katarzynki”, które w tym pojedynku wystąpiły, aż bez pięciu podstawowych zawodniczek. W tej części gry oba zespoły raziły niestety potworną nieskutecznością, nie trafiając nawet z dogodnych pozycji rzutowych, a nawet i rzutów wolnych! Ostatecznie drugie 10 minut dla gości, ale tylko 13:11. Pierwsza połowa jednak pewnie i zdecydowanie dla miejscowych 41:22. Trzecia i czwarta odsłona nie przyniosły przełomu w grze. Ostatecznie pojedynek zakończył się wysokim triumfem podopiecznych trenera Romana Habera 94:49. Na słowa pochwały w tym pojedynku ze strony akademiczek zasługują Marlena Wdowczyk (14 punktów, 5 bloków) i Anna Pamuła (10 punktów, 5 przechwytów). W ekipie gości najbardziej wyróżniły się Katarzyna Czuk (10 punktów, 1 przechwyt) oraz Patrycja Bajerska (9 punktów, 1 przechwyt). Statystyki