,

Siódma porażka Lotosu

Koszykarki Lotosu nadal nie mają szczęścia w rozgrywkach Euroligi. Gdynianki doznały siódmej porażki z rzędu przegrywając z UMMC Ekaterinburg 66:79. Elena Karpova i Cheryl Ford zdobyły dla miejscowych 34 punkty dodając do tego 19 zbiórek, w ekipie Lotosu dorównać im starała się jedynie Ewelina Kobryń, która zanotowała double - double 16 oczek i 12 zbiórek. Po kilku słabych meczach dziś lepiej zagrała Paulina Pawlak.

,

Gdynianki prowadziły na początku meczu dzięki skutecznej grze Moniki Veselovski, ale miejscowa ekipa wygrała 10:0 kolejny fragment gry i objęła prowadzenie 20:15. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza na początku drugiej kwarty zmniejszyły prowadzenie gospodyń do 2 oczek, ale odpowiedź ze strony Eleny Karpovej i Suzy Batkovic dała ponownie prowadzenie miejscowym 39:28. Kolejny przestój gdynianki miały w ostatniej kwarcie co skutecznie wykorzystały gospodynie wygrywając 10:0 i zapewniając sobie piąte zwycięstwo. Dla Lotosu była to siódma z rzędu porażka w rozgrywkach Euroligi. Pozytywu można szukać w lepszej niż ostatnio postawie Pauliny Pawlak, rozgrywająca Lotosu zdobyła 10 punktów legitymując się 50% skutecznością w rzutach za 3 punkty (3/6), dołożyła do tego 6 zbiórek i 3 asysty.