,

ME U18: Zagramy o miejsca 9 - 16

W ostatnim spotkaniu grupowym reprezentacja Polski kobiet do lat 18 przegrała z Bułgarią 58:61 (10:18, 10:15, 20:14, 18:14). Zwycięskie punkty dla drużyny Bułgarii na 2 sekundy przed końcem spotkania zdobyła Maria Tzankova trafiając zza lini 6,25. Nasza reprezentacja zajęła trzecią lokatę w grupie C i zagra o miejsca 9 - 16.

,

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia ekipy Bułgarii 4:0, a kilka minut później nasza reprezentacja przegrywała już 6:12. Pierwszą kwartę Bułgaria wygrała 18:10, a w drugiej odsłonie meczu ekipa Bułgarii jeszcze powiększyła przewagę, która na koniec tej kwarty wyniosła 13 oczek 33:20. W połowie trzeciej kwarty prowadzenie naszych rywali osiągnęło 16 punktów (42:26) od tego momentu nasza drużyna zaczęła odrabiać straty, po 3 kwarcie przegrywaliśmy 40:47. W czwartej kwarcie podopieczne Romana Skrzecza nadal skutecznie odrabiały straty w 36 minucie przegrywaliśmy już tylko 50:52. Po dwóch skutecznych akcjach Agnieszki Skobel nasza drużyna objęła prowadzenie 55:52. Na 30 sekund przed końcem Bułgaria wyszła na prowadzenie 58:56, ale odpowiedź za 2 punkty Lidii Kopczyk była natychmiastowa - 21 sekund do końca, 58:58 i piłka w posiadaniu ekipy Bułgarii. Dobrze rozegrana akcja przez naszych rywali i celnym rzutem za 3 punkty na 2 sekundy przed końcem popisała się Maria Tzankova. Czas na prośbę trenera Skrzecza nie przyniósł jednak zmiany końcowego rezultatu. Polska zagra o miejsca 9 - 16 w Mistrzostwach Europy. Naszych rywali w kolejnym etapie ME poznamy po zakończeniu wszystkich spotkań grupowych. - Przegrywaliśmy podobnie jak w spotkaniu ze Słowacją praktytcznie cały mecz. Od 15 minuty broniliśmy pressingiem, do przerwy popełnialiśmy jednak dużo błędów w tej obronie, nasza obrona zaskoczyła dopiero w 4 kwarcie. Można powiedzieć, że za szybko wyszliśmy na prowadzenie i Bułgaria zdążyła jeszcze wyrównac i wygrać. Niestety nie powtórzył się dla nas scenariusz z meczu ze Słowacją. Zdecydowanie zabrakło nam skuteczności, nie trafialiśmy z najbardziej dogodnych pozycji. Na pewno duży wpływ na naszą grę miały kontuzje Marty Jujki, która jeszcze nie zagrała oraz Joanny Zalesiak, która gra z kontuzją i nie jest w pełni formy. Teraz pozostaje nam walka o miejsca 9 - 16 i mogę zapewnić, że będziemy walczyć o jak najlepszy wynik - podsumował pierwszy etap Mistrzostw Europy trener Roman Skrzecz. Punkty dla Polski: Kopczyk 9, Idczak 5, Durak 0, Zalesiak 3, Skobel 16, Bibrzycka 5, Bednarczyk 0, Kaczmarczyk 10, Pułtorak 4, Ćwiklińska 4, Hylewska 2, Jujka- ng (nie grała).