,

Sroga lekcja

Koszykarki Tęczy Leszno, gościnnie występujące w roli gospodyń na sali w Rawiczu, uległy bardzo wysoko renomowanemu klubowi z Polkowic.

,

Mecz praktycznie można nazwać meczem bez historii. Leszczynianki osłabione kontuzjami Dominiki Urbaniak i Katarzyny Bednarczyk stawiały opór przyjezdnym tylko przez około 8 minut pierwszej kwarty. CCC w kolejnych minutach i ćwiartkach tego spotkania przejęło całkowicie kontrolę na parkiecie i zdominowało walkę na tablicach. Trener Tęczy w tym dniu nie miał wiele możliwości rotacji składem i zmuszony był wysłać też młodzież przeciwko utytułowanym koszykarkom z Polkowic. Leszczynianki starały się grać ambitnie, ale niestety nie dało to zbyt wiele. Siła i skuteczność zespołu gości była momentami przygniatająca. Po w zasadzie jednostronnym meczu, przeplatanym czasami pojedynczymi dobrymi akcjami Tęczy, ekipa z Leszna uległa bardzo wysoko drużynie CCC Polkowice 53:100. Należy przy okazji zauważyć, że mecz cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony szczególnie młodych kibiców z Rawicza. Była to dla nich dobra okazja do spotkania się oko w oko ze znanymi i cenionymi koszykarkami z Polski i zagranicy. Po meczu wielu z nich mogło zrobić sobie także pamiątkowe zdjęcia i zebrać cenne autografy do swoich zbiorów.