,

Biała Gwiazda przyćmiła Tęczę

W meczu 22 kolejki Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack Kraków pokonała Tęczę Leszno 90:62. Najskuteczniejszą Wiślaczką okazała się Milka Bjelica, która zdobyła 12 punktów. W zespole Białej Gwiazdy zadebiutowała Amerykanka Taj McWillams, która zdobyła 11 punktów oraz miała dziewięć zbiórek, cztery asysty i dwa przechwyty.

,

Wisła Can-Pack rozpoczęła w następującym zestawieniu Anke De Mondt, Paulina Pawlak, Ewelina Kobryn, Erin Phillips i debiutująca Taj McWilliams. Pierwsze punkty w meczu zdobyła kapitan Wisły Can-Pack Ewelina Kobryn. Jeszcze w czasie pierwszej minuty gry pierwsze punkty dla swojej nowej drużyny zdobyła Taj McWilliams. Pierwsze punkty dla Tęczy padły po dwóch pewnie wykonanych rzutach wolnych przez Dominikę Urbaniak, a faulującą była Ewelina Kobryn. W trzeciej minucie gry swoje kolejne punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła Ewelina Kobryn i Biała Gwiazda prowadziła 6:2. W akcji zespołu Tęczy faulowana została przez Anke DeMondt kapitan zespołu z Leszna - Justyna Grabowska, która dwa rzuty wolne zamieniła w dwa punkty. W 4 minucie spotkania po punktach zdobytych przez Justynę Grabowską na tablicy wyników był remis 8:8. W chwilę później w momencie oddawania rzutu zza linii 6.75 sfaulowana została Erin Phillips, która wykorzystała 3 przyznanie rzuty wolne i tym samym wyprowadziła zespół Białej Gwiazdy na prowadzenie 11:8. W piątej minucie po punktach zdobytych przez Taj McWilliams i przy wyniku 17:10 o czas poprosił trener Tęczy Leszno Dariusz Raczyński. Po tej krótkiej przerwie pięknym rzutem z dystansu popisała się Paulina Pawlak i Wisła Can-Pack prowadziła już 20:10. W ósmej minucie trzy punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła Anke DeMondt. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Mistrzyń Polski 28:18. Tablicę wyników w drugiej kwarcie uruchomiła Milka Bjelica, która następnie sfinalizowała dwie kolejne akcje Białej Gwiazdy tym samym zwiększając o 6 punktów przewagę Wisły Can-Pack (34:18). Dopiero w trzeciej minucie drugiej kwarty pierwsze punkty dla Tęczy zdobyła Justyna Grabowska. Kolejna akcja meczu została sfinalizowana przez Magdalenę Leciejewską i Wisła Can-Pack prowadziła 38:20. W 4 minucie drugiej kwarty o czas poprosił trener Dariusz Raczyński. Po krótkiej przerwie punkty zdobyła Ana Dabović i Wisła Can-Pack prowadziła 40:20. Jednak chwilę później w 6 minucie drugiej kwarty celny rzut zza linii 6.75 m oddała Małgorzata Chomicka (40:23 dla Wisły Can-Pack). Na równi z kończącą drugą kwartę syreną, 3 punkty dla Tęczy Leszno zdobyła Katarzyna Bednarczyk, która ustaliła wynik drugiej kwarty na 23:15 dla Wisły Can-Pack. Przy wyniku 51:33 dla zespołu Białej Gwiazdy rozpoczęła się trzecia odsłona spotkania. W tej części meczu jako pierwsza celnie piłkę do kosza przeciwniczek posłała Milka Bjelica. W odpowiedzi celnym rzutem popisała się Ewelina Gala. W drugiej minucie Dominika Urbaniak sfaulowała Nicole Powell, Amerykanka z przyznanych dwóch rzutów wolnych wykorzystała jeden (54:35 dla Wisły Can-Pack). W piątej minucie trzeciej kwarty po punktach zdobytych przez Nicole Powell i przy wyniku 60:41 dla Wisły Can-Pack znów o czas poprosił trener Dariusz Raczyński. Po przerwie na prośbę trenera Tęczy dwukrotnie trafiła Justyna Grabowska (60:45 dla Wisły Can-Pack). W chwilę później akcję 2+1 przeprowadziła Erin Phillips, a faulowała Justyna Grabowska. W 7 minucie trzeciej kwarty po pięknym rzucie z dystansu w wykonaniu Nicole Powell Wisła Can-Pack prowadziła 66:45. W 8 minucie trzeciej kwarty kapitalnym podaniem popisała się Taj McWilliams, a piłkę do leszczyńskiego kosza pewnie skierowała Agnieszka Śnieżek. Chwilę później znów idealnie piłkę podała Taj McWilliams, ale tym razem akcję Wisły Can-Pack sfinalizowała Petra Ujhelyi wynik brzmiał 75:47 dla Wisły Can-Pack. Jako ostatnie w tej części gry punkty zdobyły zawodniczki Tęczy, a trzecia odsłona zakończyła się zwycięstwem Wisły Can-Pack 24:16. Przy stanie 75:49 rozpoczęła się ostatnia kwarta spotkania. W tej części gry pierwsze punkty zdobyła Agnieszka Śnieżek. Przewagę Wisły Can-Pack za moment zwiększyła Petra Ujhelyi (79:49 dla Wisły Can-Pack). Pierwsze punkty dla Tęczy w tej części gry padły po celnym rzucie Marke Freeman. O odpowiedzi na trafienie Freeman, punkty zdobyła Taj McWilliams. W szóstej minucie ostatniej kwarty Magdalena Leciejewska zdobywając kolejne punkty wyprowadziła Wisłę Can-Pack na 30-punktowe prowadzenie (85:55). Po tej akcji o czas poprosił trener Dariusz Raczyński. Kolejna akcja meczu sfinalizowana została przez Justynę Grabowską. Jako ostatnia w meczu piłkę do kosza i to zza linii 6.75 m posłała Paulina Pawlak, która ustaliła wynik meczu na 90:62 dla Wisły Can-Pack. Było to dwudzieste pierwsze zwycięstwo Wisły Can-Pack w bieżącym sezonie Ford Germaz Ekstraklasy. Mecz z Tęczą był ostatnim sprawdzianem Wisły Can-Pack przed zbliżającą się rywalizacją w ramach Play-Off Euroligi z ZVVZ USK Praga. Wydarzeniem meczu był udany debiut nowej zawodniczki Wisły Can-Pack - Taj McWilliams-Franklin, która grając przez 18 minut i 24 sekund  zdobyła 11 punktów oraz miała dziewięć zbiórek, cztery asysty i dwa przechwyty. We wtorek 21.02.2012 r. Wisła Can-Pack o godz. 19.45 podejmie we własnej hali czeską drużynę ZVVZ USK Praga w ramach Play-Off Euroligi.