,

ViaSMS.pl CUP: Lotos w finale

Po zaciętym spotkaniu i walce przez 40 minut Lotos Gdynia pokonał Energę Toruń 94:85 i awansował do finału Pucharu Polski ViaSMS.pl Cup.

,

Zgodnie z oczekiwaniami sobotnie spotkanie pomiędzy Lotosem Gdynia a toruńską Energą nie należało do najłatwiejszych. Dzisiejszy mecz najlepiej rozpoczęła Emilia Tłumak, która w pierwszej kwarcie zanotowała 8 punktów. Po stronie gdyńskiej drużyny znakomicie zaprezentowała się Jolene Anderson. Amerykanka, która w pierwszej kwarcie zdobyła również 8 "oczek", zebrała dziś na swoim koncie 24 punkty. O zwycięstwie drużyny Lotosu zadecydowała dziś pierwsza połowa, którą podopieczne Javiera Fort Puente wygrały różnicą 14 punktów - 55:41. Fenomenalna dyspozycja Anderson (22 pkt do przerwy) oraz drugiej gdyńskiej Amerykanki - Aneiki Henry (12 pkt) sprawiły, że po powrocie z szatni, gdynianki mogły grać swobodniej i kontrolować przebieg gry. Początek trzeciej kwarty zapowiadał dalszą przewagę drużyny Lotosu, jednak podopieczne Emedina Omanica zaczęły przejmować kontrolę na boisku. Do zdobywania punktów włączyła się Jazmine Sepulveda, Leah Metcalf oraz Julie Page, a przewaga gdynianek zmalała do zaledwie 9 punktów przed ostatnią częścią meczu. W ostatniej części spotkania Julie Page oraz Emilia Tłumak robiły co mogły aby zniwelować stratę i przechylić szalę zwycięstwa na stronę Energi, jednak w zespole Lotosu do zdobywania punktów włączyły się Geraldine Robert oraz Adrijana Knezevic. Konsekwentna gra w ataku oraz dobra obrona pozwoliły na zremisowanie 4 kwarty 25:25 i zwycięstwo Lotosu w spotkaniu półfinałowym 94:85.