,

ViaSMS.pl CUP: Wisła w finale

W pierwszym meczu półfinałowym ViaSMS.pl Cup, Wisła Can-Pack Kraków pokonała CCC Polkowice 70:63.

,

Wisła Can-Pack rozpoczęła w następującym zestawieniu: Anke DeMondt, Milka Bjelica, Paulina Pawlak, Nicole Powell i Taj McWilliams-Franklin, CCC Polkowice do meczu z Wisłą Can-Pack ruszyło w następującym składzie: Valerija Musina, Sharnee Zoll, Iva Perovanović, Evanthia Maltsi i Joanna Walich. Pierwsze punkty w meczu zdobyła wiślaczka Milka Bjelica. Początek pierwszej kwarty należał do wiślaczek, które uzyskały znaczną przewagę. Jednak polkowiczanki ruszyły w pościg za drużyną Białej Gwiazdy i wygrały pierwszą kwartę 18:15. W drugiej kwarcie Wisła Can-Pack odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, dzięki znaczącej poprawie gry defensywnej oraz skuteczności w ataku. Drugą odsłonę meczu Wisła Can-Pack wygrała 24:16 i na przerwę krakowianki schodziły z przewagą pięciu punktów – prowadząc 39:34. Trzecią kwartę znakomicie rozpoczęły koszykarki Białej Gwiazdy i już po czterech minutach gry Wisła Can-Pack prowadziła 51:38. Kolejne minuty były już jednak zdecydowanie gorsze – cztery minuty i 0 zdobytych punktów (51:44). Ostatecznie po trzech kwartach podopieczne Jose Hernandeza prowadziły 55:47. W decydującej, czwartej kwarcie toczyła się bardzo wyrównana gra, CCC Polkowice wygrało ostatnią odsłonę pojedynku 16:15, jednak w cały mecz wygrała Wisła Can-Pack 70:63, tym samym awansując do Finału ViaSMS.pl Cup.