,

Stracona okazja

Tęcza Leszno w meczu z ŁKS Siemens AGD Łódź straciła po raz kolejny w końcówce szansę na zdobycie we własnej sali dwóch punktów. Determinacja ambitnych łodzianek, które bezlitośnie wykorzystały błędy miejscowych w końcówce sprawiły, że leszczynianki zeszły z parkietu pokonane.

,

Pojedynek od początku przebiegał w innym rytmie niż poprzednie spotkanie z Pruszkowem. Gra nie była tak szybka, a obrona tak agresywna i oba zespoły starały się oszczędzać siły z uwagi na krótką doświadczeniem ławkę. Gospodynie w pierwszej połowie koszykarsko prezentowały się dużo lepiej, jednak po okresach bardzo płynnej i dobrej gry notowały słabsze chwile i to pozwalało ŁKS-owi na zachowanie tylko niewielkiej straty, możliwej do odrobienia. Do przerwy ekipa z Leszna wygrywała więc 44:35. Po zmianie stron mecz się wyrównał. Tęczowe ponownie odskakiwały nawet na kilkanaście oczek, by potem w parę minut tracić tą znaczną przewagę. Trzecia kwarta sprawiła jeszcze, że prowadziły różnicą już dziecięciu punktów, ale w czwartej nastąpił prawdziwy kataklizm, którego mało kto się spodziewał. Tempo rozgrywania piłki w ataku przez drużynę trenera Raczyńskiego siadło. Koszykarki nie chciały też wziąć na siebie ciężaru zdobywania punktów. ŁKS niczym przyczajony tygrys wykorzystał tę sytuację i skoczył w końcówce do gardła osłabionego pościgiem zwierza. Rewelacyjnie zagrane ostatnie minuty spotkania przez łodzianki sprawiły, że miejscowe gubiły się w obronie i nie potrafiły zatrzymać akcji przeciwnika. Ostatecznie ŁKS Siemens AGD Łódź pokonał Tęczę Leszno 75:78. Mecz stał na niezłym poziomie, choć tempo nie było rewelacyjne. Ozdobą meczu mogła być rywalizacja dwóch rozgrywających Marke Freeman i Jetty McIntyre, które wniosły bardzo wiele do gry w swoich zespołach. Statystycznie z tego pojedynku zwycięsko wyszła Freeman, jednak to McIntyre zeszła z parkietu zadowolona. Leszczyniankom ŁKS sprzątnął sprzed nosa dwa kolejne punkty, które mogą w przyszłości okazać się bardzo cenne. Łodziankom z kolei te oczka dadzą ogromny komfort gry w play-off.