,

Przekonywujące zwycięstwo Wisły Can-Pack

W meczu 24. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack Kraków wysoko pokonała we własnej hali KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 84:47. Najwięcej punktów dla zespołu Białej Gwiazdy zdobyła Ewelina Kobryn 14.

,

Mecz 24. kolejki z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski zespół Białej Gwiazdy zaczął w następującym zestawieniu: Paulina Pawlak, Nicole Powell, Ewelina Kobryn, Erin Phillips i Taj McWilliams. Zaczęła od rzutu za trzy punkty Erin Phillips, niestety niecelnie. Pierwszy punkty w meczu padły po rzucie Agnieszki Kaczmarczyk - kapitan drużyny KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Za moment pierwsze punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła kapitan Ewelina Kobryn. Przed szansą zdobycia punktów dla drużyny z Gorzowa stanęła Lyndra Weaver, która wykonywała dwa przyznane rzuty wolne po faulu Eweliny Kobryn. Jednak rzuty wolne nie znalazły drogi do wiślackiego kosza. W kolejnej akcji punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła Taj McWilliams, która dwukrotnie sfinalizowała akcje Wisły Can-Pack i zespół Białej Gwiazdy prowadził 6:2. W trzeciej minucie pierwszej kwarty celnym rzutem z dystansu popisała się Erin Phillips, która tym samym wyprowadziła Wisłę Can-Pack na prowadzenie 9:2. Wówczas o czas poprosił trener KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski Dariusz Maciejewski. Po krótkiej przerwie punkty dla drużyny z Gorzowa zdobyła Paris Johnson. W 5 minucie po rzucie z dystansu Nicole Powell Wisła Can-Pack prowadziła 12:4. Ostatecznie pierwszą kwartę wygrała Wisła Can-Pack Kraków 19:15. Tablicę wyników w drugiej kwarcie uruchomiła Erin Phillips (21:15 dla Wisły Can-Pack) w odpowiedzi niecelny rzut oddała Allison Smalley. W kolejnych akcjach punkty zdobywały tylko Wiślaczki, Anke De Mondt (dwukrotnie - 25:15), Magdalena Leciejewska (27:15). Znów o czas poprosił trener Dariusz Maciejewski. Po tej krótkiej przerwie, kolejne punkty znów zdobyła drużyna Białej Gwiazdy, a konkretnie Ana Dabović (29:15). W 6 minucie Katarzyna Krężel została sfaulowana przez Allison Smalley. Katarzyna Krężel wykorzystała jeden z dwóch przyznanych rzutów wolnych (30:15). Kolejne punkty dla drużyny Wisły Can-Pack zdobyła Petra Ujhelyi i zespół Białej Gwiazdy prowadził 32:15. Pierwszy punkt w drugiej kwarcie dla zespołu KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski zdobyła dopiero w ósmej minucie Lyndra Weaver, która po faulu Katarzyny Krężel wykorzystała jeden z dwóch przyznanych rzutów wolnych (32:16). Druga kwarta zakończyła się zwycięstwem Wisły Can-Pack 15:7. Przy wyniku 34:22 rozpoczęła się trzecia kwarta meczu. Pierwsze punkty w tej części gry padły po celnym rzucie Lyndry Weaver. W odpowiedzi punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła Taj McWilliams. Kolejne punkty w meczu zostały zapisane na konto Wisły Can-Pack po celnym rzucie Eweliny Kobryn (38:24). W odpowiedzi punkty dla zespołu z Gorzowa zdobyła Agnieszka Kaczmarczyk. W trzeciej minucie tej części meczu Erin Phillips zdobyła kolejne punkty dla Wisły Can-Pack w dodatku w momencie oddawania rzutu była faulowana przez Allison Smalley. Jednak Erin nie wykorzystała przyznanego jednego rzutu wolnego. W chwilę później podobna akcja w wykonaniu zawodniczek z Gorzowa, punkty zdobyła Paris Johnson, która w momencie oddawania rzutu była faulowana przez Taj McWilliams, jednak Paris Johnson nie wykorzystała przyznanego rzutu wolnego. W 4 minucie rzutem z dystansu popisała się Paulina Pawlak i Wisła Can-Pack prowadziła 47:28. Ostatecznie trzecią kwartę wygrała Wisła Can-Pack 32:14. Po trzech kwartach było 66:36 dla Wisły Can-Pack, a tablicę wyników w czwartej kwarcie uruchomiła Magdalena Leciejewska, która wykorzystała dwa rzuty wolne po faulu Paris Johnson. Chwilę później wynik podwyższyła Katarzyna Krężel (70:36). Pierwsze punkty w ostatniej kwarcie dla zespołu z Gorzowa zdobyła Claudia Trębicka. W trzeciej minucie czwartej kwarty Anke De Mondt posłała piłkę z dystansu (73:40). W piątej minucie czwartej kwarty po punktach zdobytych przez Taj McWilliams Wisła Can-Pack prowadziła 77:44. Ostatnie punkty w meczu zdobyła na 18 sekund przez końcową syreną Agnieszka Skobel, która do krakowskiego kosza posłała piłkę z dystansu i zdobyła 3 punkty. Czwarta kwarta zakończyła się zwycięstwem Wisły Can-Pack 18:11. W meczu nie zagrała Milka Bjelica, trener Jose Hernandez dał tej zawodniczce odpocząć przez decydującymi meczami Play-Off Polskiej Ligi Koszykówki Kobiet oraz Final-Eight Euroligi. Wisła Can-Pack odniosła 23 zwycięstwo w bieżącym sezonie rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy. Kolejny cel jakim jest zajęcie pierwszego miejsca w tabeli PLKK po sezonie zasadniczym jest już bardzo blisko. Zespołowi Białej Gwiazdy wystarczy jedno zwycięstwo albo porażka CCC Polkowice w poniedziałkowym meczu przeciwko Lotosowi Gdynia.