,

Wisła pewna pierwszego miejsca

W meczu 25-tej, przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack Kraków pokonała w Łodzi Widzew 77:54 i tym samym na kolejkę przed zakończeniem sezonu regularnego zapewniła sobie pierwszą lokatę w tabeli PLKK przed fazą play-off. Najwięcej punktów dla drużyny Białej Gwiazdy zdobyła Erin Phillips 19.

,

W najbliższą sobotę w meczu kończącym sezon zasadniczy wiślaczki podejmą we własnej hali CCC Polkowice, ale ta potyczka będzie mieć wyłącznie charakter prestiżowy i zapowiedzią emocji w rundzie play-off. Mecz przedostatniej kolejki FGE Wisła Can-Pack Kraków rozpoczęła w następującym zestawieniu: Anke De Mondt, Milka Bjelica, Ana Dabović, Nicole Powell i Ewelina Kobryn. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Magdalena Rzeźnik oddając celny rzut z dystansu. Chwilę później pierwsze punkty w meczu dla Wisły Can-Pack zdobyła Milka Bjelica, a asystę na swoje konto zapisała Anke De Mondt. Kolejną akcję zakończoną zdobyciem punktów znów przeprowadziły wiślaczki, a akcję wykończyła Nicole Powell, która oddała celny rzut z dystansu. Po chwili dwa rzuty wolne wykorzystała Paulina Misiek i na tablicy wyników na 7 minut przed zakończeniem pierwszej kwarty był remis 5:5. W piątej minucie pierwszej kwarty Widzew prowadził z Wisłą Can-Pack 12:10. Ostatecznie pierwsza odsłona meczu zakończyła się dość niespodziewanym zwycięstwem łódzkiego Widzewa 19:17. W drugiej kwarcie tablicę wyników uruchomiła Magdalena Leciejewska. Kolejną akcję zakończoną zdobyciem punktów przeprowadziły krakowianki, a punkty na swoje i Wisły Can-Pack konto zapisała Katarzyna Krężel. Po tym rzucie Wisła Can-Pack objęła prowadzenie. Przez kolejne pięć minut drugiej kwarty mecz był wyrówany, jednak w ostatnich czterech minutach tej odsłony spotkania Wisła Can-Pack podkręciła tempo, punkty zdobywały Erin Phillips, Ewelina Kobryn, Taj McWilliams oraz Petra Ujhelyi w skutek czego zespół Białej Gwiazdy objął 10 punktową przewagę - prowadząc z Widzewem 36:26. Otatatecznie druga kwarta zakończyła się wysokim zwycięstwem krakowianek 29:13. Przy wyniku 46:32 dla Wisły Can-Pack rozpoczęła się trzecia odsłona meczu. Trzecia kwarta była najmniej efektowną częścią spotkania w której obie drużyny zdobyły łącznie 21 punktów, a zwycięstwo przypadło Wiśle Can-Pack 12:9. Czwarta kwarta także zakończyła się wygraną Mistrzyń Polski, tym razem 19:13. Wisła Can-Pack Kraków odniosła 24 zwycięstwo w rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy, tym bardziej cenne, że zapewniło to zespołowi Białej Gwiazdy pierwsze miejsce w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego. W sobotę w ostatniej kolejce sezonu regularnego mecz Wisła Can-Pack Kraków - CCC Polkowice będzie mieć charakter wyłącznie prestiżowy.