,

Niespodzianka w Poznaniu, MUKS wygrywa z KSSSE

Ogromną niespodziankę w ostatniej kolejce rundy zasadniczej sprawiły podopieczne Iwony Jabłońskiej. Wykorzystując słabą grę gorzowianek poznanianki pokonały zespół przyjezdny 61:57. Sympatycy obu ekip nie mogli narzekać na brak emocji, zmiany prowadzenia oraz różny obraz gry obu drużyn dostarczały wszystkim wielu wrażeń.

,

Już pierwsza kwarta zapowiadała, że to będzie wyrównane spotkanie. Mimo słabej skuteczności zawodniczek z Poznania udało się im grać jak równy z równym ze znacznie bardziej utytułowanym zespołem z Gorzowa. Druga kwarta odbyła się pod dyktando gospodyń, którym dzięki 5 celnym rzutom za trzy, mimo identycznej skuteczności obu drużyn w rzutach za 2, udało się odskoczyć rywalkom na 6 punktów. Trzecia kwarta to szybkie nadrobienie strat przez gorzowianki oraz doprowadzenie do niewielkiego prowadzenia. O wyniku końcowym zadecydowała ostatnia odsłona spotkania. Słaby początek podopiecznych Dariusza Maciejewskiego oraz duże zaangażowanie i wiara w zwycięstwo poznanianek doprowadziły do sensacyjnego zwycięstwa MUKS-u Poznań. W zespole gorzowskim na wyróżnienie zasługuje kapitan zespołu Agnieszka Kaczmarczyk, która dzięki dobrej grze pod koszami przyczyniła się do znacznej przewagi przyjezdnych w tym elemencie. W zespole MUKS-u Poznań tym razem bardzo dobrą grę pokazały nie tylko doświadczone Agnieszka Makowska i Żaneta Durak, których punkty w ważnych momentach spotkania budowały morale reszty składu. Na słowa uznanie zasłużyła cała drużyna, która dzięki dobrej grze zespołowej potrafiła w trudnych momentach meczu wrócić do gry a w końcówce wywalczyć zwycięstwo.