,

Matizol Lider gromi ROW i gra z Lotosem

Przed rozpoczęciem ostatniej ligowej kolejki taki scenariusz wydawał się mało realny, ale życie postanowiło go napisać. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski przegrał swój wyjazdowy mecz z MUKS-em Poznań, zaś Matizol Lider bardzo wysoko pokonał Row Rybnik. Dzięki takiemu obrotowi sprawy pruszkowianki kosztem Akademiczek znalazły się na szóstym miejscu w lidze. Rywalem Lidera w play-off będzie Lotos Gdynia.

,

Przed rozpoczęciem ostatniej serii spotkań Lider tracił do AZS PWSZ jeden punkt. Bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi drużynami był identyczny, dlatego przy równej licznie punktów o miejscu w tabeli miał decydować stosunek punktów (wynik dzielenia) zdobytych do straconych ze wszystkich spotkań. Lepszy na kolejkę przed końcem miał AZS, który rzucił o dwadzieścia sześć punktów więcej niż stracił. Bilans Lidera wynosił plus pięć. Akademiczki nie potrafiły jednak wykorzystać szansy na zajęcie szóstego miejsca w lidze i po słabym meczu uległy w Poznaniu broniącej się przed spadkiem drużynie MUKS różnicą czterech punktów. Pruszkowianki, aby myśleć o awansie w tabeli, potrzebowały więc zwycięstwa różnicą przynajmniej siedemnastu punktów. Taki scenariusz podopieczne Adama Prabuckiego realizowały od samego początku. Lider nie tylko wygrał każdą z czterech kwart, ale w pierwszej i czwartej zdominował wydarzenia na boisku. Pewny piątego miejsca w tabeli, niezależnie od wyniku meczu, trener Row Kazimierz Mikołajec dużo rotował składem, często korzystając z zawodniczek głównie rezerwowych. Wykorzystały to pruszkowianki, które po 10 minutach gry prowadziły już 28:9 i mimo pogoni rywalek w drugiej i trzeciej kwarcie utrzymywały tę przewagę. Załamany takim obrotem sprawy Row w ostatniej odsłonie wyraźnie się pogubił, całkowicie oddając inicjatywę miejscowym. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania została Laurie Koehn (14 punktów), ale w ataku odblokowały się także pozostałe obwodowe. 11 punktów rzuciła Olivia Tomiałowicz, po 8 miały Anna Pietrzak i Alicja Bednarek. Niezłe spotkanie przeciwko swojemu byłemu klubowi rozegrała Paulina Rozwadowska (10 pkt i 3 zbiórki). Rywalem Lidera w ćwierćfinale będzie trzeci zespół sezonu zasadniczego Lotos Gdynia. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w środę w Trójmieście. W pierwszej rundzie play-off gra się do dwóch zwycięstw. Matizol Lider Pruszków - ROW Rybnik 86:42 (28:9, 15:14, 16:12, 27:7) Matizol Lider Pruszków: Laurie Koehn 14, Sydney Colson 13, Olivia Tomiałowicz 11, Paulina Rozwadowska 10, Alicja Bednarek 8, Anna Pietrzak 8, Angelina Williams 8, Ugochukwu Oha 8, Natalia Trafimawa 3, Anna Wielebnowska 2, Aleksandra Chomać 1. ROW Rybnik: Katarzyna Gawor 7, Mekia Shanta Valentine 7, Katarzyna Suknarowska 5, Aldona Morawiec 5, Sybil Dosty 5, Rebecca Harris 5, Rachela Fitz 4, Magdalena Skorek 2, Alexis Rack 2, Justyna Kocon 0.