,

Wisła Can-Pack zwycięża w meczu na szczycie

W meczu 26-tej, ostatniej kolejki Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack Kraków pokonała CCC Polkowice 70:68. Najwięcej punktów dla drużyny Białej Gwiazdy zdobyła Nicole Powell 18. Najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie CCC była Greczynka Evanthia Maltsi, która zdobyła aż 26 punktów.

,

Mecz określany jako hit ostatniej kolejki sezonu zasadnicznego Ford Germaz Ekstraklasy, mimo braku realnej stawki, bowiem obydwu drużynom nie groził żaden ruch w tabeli PLKK był znakomitym pojedynkiem, a jego losy ważyły się do ostatnich sekund. Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć ofiar wypadku belgijskiego autobusu wiozącego dzieci w Szwajcarii. Zawodniczka Wisły Can-Pack - Belgijka Anke De Mondt na swojej koszulce na znak żałoby przyszytą miała czarną wstążkę. Wisła Can-Pack rozpoczęła w następującym zestawieniu: Paulina Pawlak, Nicole Powell, Ewelina Kobryn, Erin Phillips oraz Petra Ujhelyi. Wiślaczki zaczęły od mocnego akcentu, trzy punkty zdobyła Erin Phillips. Po chwili Ewelina Kobryn wykończyła akcję 2+1 (faulowała Iva Perovanović). Kolejną akcję zakończoną zdobyciem punktów przeprowadziły krakowianki, a punkty zdobyła Petra Ujhelyi w 3 minucie spotkania wiślaczki prowadziły 8:0. Pierwsze punkty w meczu dla CCC Polkowice zdobyła Iva Perovanović, ale po chwili punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła Nicole Powell i zespół Białej Gwiazdy prowadził 10:2. W 6 minucie pierwszej kwarty Petra Ujhelyi przeprowadziła akcję 2+1 (faulowala Iva Perovanović), zespół Białej Gwiazdy prowadził 15:4. W 7 minucie pierwszej kwarty rzutem z dystanstu popisała się Evanthia Maltsi, tym samym zespół CCC zminiejszył stratę punktową do Wisły Can-Pack do ośmiu punktów (15:7 dla Wisły Can-Pack). W ósmej minucie meczu kolejne trzy punkty zdobyły zawodniczki CCC - konkretnie Agnieszka Bibrzycka, Wisła Can-Pack prowadziła już tylko 3 punktami (15:12). Znakomicie odpowiedziała jednak Nicole Powell, która piłkę do kosza CCC posłała z dystansu i była 18:12d dla Wisły Can-Pack. Jednak Ostatnie minuty pierwszej kwarty należaly do ekipy przyjezdnej. Na minutę przed zakończeniem pierwszej kwarty Agata Gajda doprowadziła do remisu 18:18. W tym momencie o czas poprosił trener Wisły Can-Pack Jose Hernandez. Po krótkiej przerwie Agnieszka Bibrzycka wykorzystała dwa przyznane rzuty wolne (faulowała Nicole Powell) i wyprowadziła zespół CCC na prowadzenie 20:18. Wyrównała Anke De Mondt, jednak w ostatnich sekundach trzy punkty dla CCC zdobyła Valerija Musina i pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem CCC Polkowice 23:20. Tablicę wyników w 2 kwarcie jako pierwsza uruchomiła Anke De Mondt, a następnie Ana Dabović i dzięki tym punktom Wisła Can-Pack ponownie objęła prowadzenie 24:23. W 4 minucie drugiej kwarty Anke De Mondt zdobyła 3 punkty. Wisła Can-Pack prowadziła 27:25. W 5 minucie drugiej kwarty Agnieszka Bibrzycka zdobyła 2 punkty i wyprowadziła zespół CCC na prowadzenie 28:27. Mecz toczył się wyrównanie, a prowadzenie zmieniało się praktycznie po każdej akcji. W 7 minucie tej części gry po faulu Katarzyny Krężel Evanthia Maltsi wykorzystała 2 rzuty wolne. CCC Polkowice prowadziło 30:27. Końcówka tej części meczu należała do wiślaczek. Punkty zdobywały Taj McWilliams, Erin Phillips z akcji i następnie z rzutów wolnych po faulu Valeriji Musiny. W końcówce drugiej kwarty punkty dla CCC z rzutów wolnych po faulu Erin Phillips zdobyła Evanthia Maltsi. Drugą kwartę wygrała Wisła Can-Pack 13:9. Przy wyniku 33:32 dla Wisły Can-Pack rozpoczęła się trzecia kwarta spotkania. Pierwsze punkty w tej części gry zdobyła Agnieszka Bibrzycka, która wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 34:33. Polkowiczanki po rzutach Evanthi Maltsi (dwukrotnie) oraz Jantel Lavender w 3 minucie prowadziły z Wisłą Can-Pack 41:35. Jednak najskuteczniejsza w meczu w szeregach wiślaczek - Nicole Powell w 4 minucie znów zdobyła 3 punkty dla Wisły Can-Pack i zmniejszyła stratę punktową swojego zespołu do CCC do 3 "oczek" (41:38 dla CCC). W 7 minucie tej cześci gry w rzucie Evanthi Maltsi CCC prowadziło 47:42. Końcówka trzeciej kwarty należała jednak do Wisły Can-Pack. Dwukrotnie za trzy punkty piłkę do kosza CCC posłała Nicole Powell, punktowały także Taj McWilliams, a w ostatnich sekundach trzeciej kwarty Erin Phillips wyprowadziła Wisłę Can-Pack na prowadzenie 52:51. W czwartej kwarcie tablicę wyników rzutem za trzy punkty uruchomiła Erin Phillips i Wisła Can-Pack prowadziła 55:51. Jednak polkowiczanki nie złożyły broni. W piątej minucie ostatniej kwarty Iva Perovanović doprowadziła do remisu 59:59. W szóstej minucie po rzutach Katarzyny Krężel i Taj McWilliams Wisła Can-Pack prowadziła 63:59. Jednak w ósmej minucie po trzech punktach zdobytych przez Agatę Gajdę zespół CCC Polkowice objął prowadzenie 64:63. Największe emocje były w ostatniej minucie czwartej kwarty. Przy remisie 68:68 punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła Erin Phillips (70:68). Na 6 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry najskuteczniejsza w ekipie CCC Evanthia Maltsi nie wykorzystała znakomitej akcji swojego zespołu. Wisła Can-Pack odniosła 25 zwycięstwo w bieżącym sezonie Ford Germaz Ekstraklasy, rewanżując się drużynie CCC za jedyną porażkę w 13 kolejce. Teraz przed wiślaczkami faza play-off. W pierwszej rundzie spotkają się z zespołem ŁKS Siemens AGD Łódź.