,

Emocje w Bydgoszczy

W rozegranym drugim spotkaniu rundy play-out Artego Bydgoszcz, po ciekawym i zaciętym meczu, pokonuje we własnej hali sąsiada z tabeli, Widzew Łódź 82:80.

,

Początek pojedynku rozpoczął się dobrze dla bydgoskich koszykarek, w krótkim czasie doprowadziły do prowadzenia 24:15. Jednak losy odmieniły się szybko i do przerwy to łodzianki wyszły na prowadzenie 45:44. Artego w drugiej kwarcie straciło aż 30 punktów, z czego niezadowolony był szkoleniowiec bydgoskiego zespołu, Adam Ziemiński. Druga połowa spotkania to już wyrównana gra, pełna emocji. Do końca ważyły się losy tego pojedynku. Na kilkanaście sekund przed końcem wynik na tablicy 82:80 dla Artego. Na szczęście dla koszykarek z Bydgoszczy, to one miały w tym momencie piłkę i zdołały utrzymać ten rezultat już do końca meczu. Tak jak zapowiadaliśmy Widzew przyjechał do Bydgoszczy nie na wycieczkę tylko po zwycięstwo. Nie udało się. Ale za to mieliśmy od początku do końca spotkania interesujące widowisko, a w sporcie o to chodzi. - W końcówce zagraliśmy mądrze, nie daliśmy się sfaulować. Chyba wszyscy już mają dosyć tego sezonu. Uważam, że jeśli oba zespoły mają zapewnione utrzymanie, to rozgrywanie meczu jest bez sensu - stwierdził po spotkaniu Adam Ziemiński. Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 82:80.