Miłe złego początki

Podopiecznym Iwony Jabłońskiej nie udało się drugi raz z rzędu pokonać bardziej doświadczonych zawodniczek z Brzegu. Choć początek meczu zapowiadał zdecydowane przewagę poznanianek to były to tylko miłe złego początki. Odra dołożyła do swojego konta ważne dwa punkty i dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów opuściła strefę spadkową.

Pierwsza odsłona spotkania to zdecydowana przewaga poznanianek. Mimo tego, iż nie grzeszyły one skutecznością kibice zgromadzeni w Hali B POSiR w Poznaniu oglądali jednostronne spotkanie. Dobra gra Agnieszki Makowskiej, Magdy Idziorek oraz reszty zespołu najpierw doprowadziła do prowadzenia 10:2 a w końcówce kwarty do wyniku 19:11. Poznanianki walczyły zarówno w ataku jak i w obronie, co w ostatecznym rozliczeniu zaowocowało jedynie 8 rzutami za 2 punkty zespołu przyjezdnego w tej kwarcie. Kolejna faza spotkanie to pościg podopiecznych Vadima Czeczuro, które postanowiły nie poddawać się tak łatwo. Dzięki dobrze punktującej Marcie Żyłczynskiej oraz Ellis Ebony, która oprócz 7 punktów zgromadziła na swoim koncie również 7 zbiórek, zespół z Brzegu odrobił straty i schodził na przerwę w połowie meczu przegrywając zaledwie 1 punktem. Warto zaznaczyć, iż prowadzenie pod koniec tej części spotkania zmieniało się aż czterokrotnie. Trzecia kwarta okazała się tragiczna w skutkach dla drużyny w Poznania. Brak wiary w zwycięstwo oraz niespotykana ilość fauli jakich nabawiły się podopieczne Iwony Jabłońskiej przyczyniły się do słabszej gry gospodyń i zakończenia tej kwarty wynikiem 2:10. Poznanianki oddały w tej fazie spotkania tylko 4 rzuty za 2 pkt. Aż 3 zawodniczki zakończyły tą kwartę z 4 faulami na swoim koncie co nie napawało optymizmem przed decydującą fazą spotkania. W ostatniej odsłonie meczu swoje aspiracje do utrzymania się w lidze dobitniej pokazały zawodniczki z Brzegu. Dodatkowe 5 fauli jakie pojawiło się na koncie poznanianek (w całym spotkaniu stosunek fauli między drużynami wyniósł 21:12) zaowocowało zejściem Natalii Mrozińskiej co jeszcze bardziej osłabiło morale MUKS-u. Spotkanie zakończyło się wynikiem 42:59 co zdecydowało, iż mimo tej samej liczby punktów ligowych, wyżej w tabeli znajduje się obecnie Odra. Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi zawodniczek i trenerów obu drużyn.