,

Dogrywka w Bydgoszczy

Artego Bydgoszcz potrzebowało dogrywki aby pokonać Tęczę Leszno w 3. kolejce fazy play-out Ford Germaz Ekstraklasy. Bydgoszczanki wygrały ostatecznie 80:79, a 21 punktów dla gospodyń zdobyła Agnieszka Szott.

,

Bydgoskie zawodniczki zapewniają nam w meczach grupy spadkowej ciekawe i pełne emocji widowiska. Tak też było w dzisiejszym pojedynku. Wiadomo było, że leszczynianki przyjechały do Bydgoszczy po potrzebne im punkty. Mało brakowało, a cel by został osiągnięty przez zespół z Leszna. Spotkanie było zacięte i w sumie wyrównane. Na 18 sekund przed zakończeniem pojedynku wynik na tablicy widniał 69:69 i tak zostało do końcowej syreny. Według regulaminu nastąpiła dogrywka, w której minimalnie lepsze okazały się  bydgoszczanki wygrywając ją 11:10, a cały mecz 80:79. W końcówce dogrywki Marke Freeman gdyby wykorzystała dwa rzuty wolne (trafiła tylko jeden) prawdopodobnie doprowadziłaby do kolejnej odsłony. Jednak tak się nie stało i ostatecznie Artego Bydgoszcz wygrywa z Tęczą Leszno po raz trzeci w tym sezonie.