,

MUKS wygrywa z Tęczą

Ważne zwycięstwo odniosły koszykarki MUKS-u Poznań w 6. kolejce fazy play-out Ford Germaz Ekstraklasy. Podopieczne Iwony Jabłońskiej, po niezwykle emocjonującym meczu, pokonały Tęczę Leszno 59-53, a wielki w tym udział miała Agnieszka Makowska, która zdobyła 24 punkty.

,

Spotkanie między MUKS-em Poznań a Tęczą Leszno od początku było bardzo wyrównane. Początkowo niewielką przewagę osiągnął zespół trenera Dariusza Raczyńskiego. Jednak gospodynie szybko zniwelowały straty i wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej kwarcie na prowadzeniu były jednak zawodniczki z Leszna, które dzięki skutecznej grze w końcówce i błędach poznanianek wygrywały 19-17. Druga kwarta zakończyła się pewnym zwycięstwem koszykarek MUKS-u, przede wszystkim dzięki dobrej grze w obronie. Poznanianki już na początku tej odsłony odrobiły niewielką stratę a następnie wyszły na prowadzenie. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał rezultat 31-26 na korzyść poznanianek. Trzecia kwarta zaczęła się od mocnego uderzenia ze strony gospodyń. Skuteczna gra w ataku oraz konsekwencja w obronie spowodowały, że poznanianki osiągnęły nawet dwunastopunktową przewagę. Jednak zamiast powiększać swoje prowadzenie, nagle nastąpiło załamanie w ich grze. Lesznianki zaczęły sukcesywnie odrabiać straty. W tym czasie koszykarki MUKS-u miały duże problemy z powstrzymaniem naporu gości i po trzeciej kwarcie prowadziły tylko trzema punktami. Jednak już na początku ostatniej odsłony spotkania, dzięki celnej trójce zawodniczki Tęczy Leszno wyrównały. Po chwili trójką odpowiedziała Agnieszka Makowska, która w całym meczu pięciokrotnie trafiła zza linii 6.75 m. Ostatecznie po bardzo emocjonującej końcówce lepsze okazały się gospodynie wygrywając 59-53. Tym samym poznanianki zrehabilitowały się za niedawną porażkę z Widzewem Łódź i po raz kolejny udowodniły, że nie odpuszczą walki o utrzymanie.