,

Pierwszy krok w kierunku finału

W pierwszym meczu półfinałowym Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack Kraków pokonała Energę Toruń 74:49 i tym samym Wiślaczki zrobiły pierwszy krok w kierunku Wielkiego Finału. Najwięcej punktów w meczu dla Wisły Can-Pack zdobyła Ewelina Kobryn 22, która także miała 12 zbiórek (double-double). Jutro w hali Wisły mecz nr 2, początek godz. 18.00.

,

Końcowy wynik spotkania odzwierciedla dużą przewagę wiślaczek w meczu z Energą, jednak na początku meczu to ekipa z Torunia miała przewagę. Biała Gwiazda zaczęła to spotkanie źle. Wystarczy wspomnieć, że w 8 minucie pierwszej kwarty na koncie Wisły Can-Pack widniała cyferka "9", zaś na koncie zespołu Energa "21". Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:14 dla zespołu Energi. W drugiej kwarcie wiślaczki powoli jednak skutecznie zaczęły odrabiać stratę. Na początku tej odsłony świetnie spisywała się Taj McWilliams-Franklin i to głównie dzięki tej zawodniczce zespół Białej Gwiazdy zaczął grać swoją koszykówkę. Dodatkowo Anke DeMondt celnymi rzutami z dystansu dodała skrzydeł Białej Gwieździe. Wiślaczki na 3 minuty przed upływem czasu gry drugiej kwarty po rzucie Eweliny Kobryn objęły prowadzenie 28:27, którego już nie oddały do końca spotkania. Drugą kwartę Wisła Can-Pack zdecydowanie wygrywa 20:4. W trzeciej i czwartej kwarcie wciąż aktualne mistrzynie Polski kontrolowały przebieg spotkania. Wisła Can-Pack wygrywa trzecią odsłonę spotkania 23:16 oraz czwartą 17:6. Kapitan Wisły Can-Pack Kraków Ewelina Kobryn zdobywając 22 punkty oraz notując 12 zbiórek zapisuje na swoje konto kolejne double-double w Ford Germaz Ekstraklasie. Podobnym wyczynem może pochwalić się zawodniczka drużyny Energi Jazmine Sepulveda, która zdobyła 16 punktów i 10 zbiórek. Jutro, tj. w czwartek 12 kwietnia w hali Wisły o godz. 18.00 kolejne spotkanie.