,

Łomianki ostatnim finalistą

W rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski, Arcus SMS PZKosz Łomianki, nie dał żadnych szans Kadusowi Bydgoszcz pewnie wygrywając 72:59. Tym wynikiem uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego odrobiły straty z pierwszego meczu z Bydgoszczy i pewnie awansowały do Final Eight Sure Shot Cup, który zostanie rozegrany w Gdyni w dniach 9-11 marca.

,

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodyń. Po rzucie z dystansu Magdy Bibrzyckiej i dwóch punktach Olivii Tomiałowicz na tablicy świetlnej zrobiło się 5:0. Pewnie nie było by tych punktów, gdyby nie znakomita gra w obronie Agnieszki Modelskiej, która asystowała w obu przypadkach oraz zanotowała blok i dwa przechwyty. Zawodniczki Kadusa szybko poukładały grę i w 5 minucie meczu doprowadziły do remisu 7:7. Od tego momentu gra toczyła się kosz za kosz i dopiero na minutę przed końcem pierwszej kwarty po punktach Marty Jujki, SMS uzyskał lekka przewagę 15:11. Wynik po pierwszych 10 minutach ustaliła Justyna Nieznalska oddając dwa celne rzuty osobiste – 15:13. Druga kwarta podobnie jak w przypadku ligowego meczu z ŁKS-em, wyszła najlepiej uczennicom Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Już w 15 minucie meczu po rzucie Anety Kotnis, gospodynie wyszły na 7 punktowe prowadzenie – 27:20. Taka przewaga, dawała awans drużynie SMS-u i jak później się okazało nie została ona zmniejszona do końca spotkania. Od tego momentu zespół z Łomianek systematycznie powiększał przewagę, która w 19 minucie meczu po rzucie z dystansu Lidii Kopczyk wzrosła do 12 „oczek” – 36:24. Wynik meczu przed przerwa ustaliła Justyna Nieznalska – 36:26. Po przerwie można było zaobserwować większy spokój w poczynaniach zawodniczek z Łomianek. Po punktach Marty Jujki, Magdy Bibrzyciej i dwóch „trójkach” Olivii Tomiałowicz przewaga SMS-u wzrosła do 18 punktów – 48:30. Wysokie prowadzenie wprowadziło zbyt duże rozluźnienie w szeregach gospodyń, efektem czego było 11 punktów z rzędu zdobytych przez drużynę Kadusa Bydgoszcz (48:41). Taki obrót sprawy zdenerwował trenera SMS-u, Remigiusza Kocia, który wziął czas. Chwila oddechu i uwagi przyniosły efekt. Do końca 3 kwarty Łomianki bardzo dobrze grały zarówno w obronie jak i w ataku. Wynik przed ostatnią odsłoną ustaliła Katarzyna Bednarczyk – 59:45. Czwartą kwartę, jako jedyną udało się wygrać drużynie Kadusa Bydgoszcz. Mimo dobrego początku SMS-u i ponownego prowadzenia 18 „oczkami” – 63:45 przytrafił się kolejny przestój. Niemoc strzelecką drużyny z Łomianek wykorzystały Iwona Płóciennik wraz z Justyną Kostencką – 65:53. W 39 minucie meczu, rzutem z dystansu, Olivia Tomiałowicz przełamała niemoc strzelecką SMS-u, a chwilę później Lidia Kopczyk celnymi rzutami osobistymi ustaliła końcowy wynik spotkania – 72:59. Tym samym, Szkoła Mistrzostwa Sportowego zapewniła sobie awans do Final Eight Sure Shot Cup, który zostanie rozegrany w Gdyni w dniach 9-11 marca. Statystyki