,

MUKS wygrywa, INEA AZS opuszcza FGE (wideo)

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły koszykarki MUKS-u Poznań. Podopieczne Iwony Jabłońskiej w derbach Poznania pokonały lokalnego rywala 74-62 i tym samym przedłużyły swoje szanse na pozostanie w Ford Germaz Ekstraklasie. Dla INEI AZS Poznań porażka oznacza pożegnanie z ligą.

,

Początek spotkania należał do gości. Koszykarki INEI AZS wyszły na niewielkie prowadzenie, które stale utrzymywały. Pomagały im w tym gospodynie, które w pierwszych fragmentach meczu miały kłopoty ze skutecznością w ataku. Przerwa wzięta przez Iwonę Jabłońską również nie zmieniła obrazu gry. INEA nadal utrzymywała swoją przewagę i mimo dość wyrównanej kwarty ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 20-16 na korzyść gości. Druga odsłona należała już do podopiecznych Iwony Jabłońskiej. Pomimo dobrego początku ze strony INEI AzS w kolejnych minutach gospodynie poprawiły zdecydowanie grę w obronie, a do tego dołożyły skuteczniejszą postawę w ataku. Dzięki temu wygrały drugą kwartę i do przerwy prowadziły 37-33. W początkowej fazie trzeciej kwarty koszykarki INEI zaczęły odrabiać straty a nawet wyszły na trzypunktowe prowadzenie. W tym czasie gospodynie miały duże problemy, zwłaszcza ze skutecznym zakończeniem ataku. Jednak w końcówce tej odsłony dwie trójki pod rząd rzucone przez Agnieszkę Makowską spowodowały, iż przed ostatnią odsłoną w korzystniejszej sytuacji był MUKS, prowadząc 51-50. Czwarta kwarta pomimo wyrównanego początku zakończyła się pewnym zwycięstwem gospodyń. Koszykarkom INEI AZS zaczęło brakować już sił, przez co w końcówce spotkania pomimo usilnych prób nie były w stanie dogonić MUKS-u. Tuż przed końcową syreną za linii 6,75 m trafiła jeszcze Ramona Casimiro i zwycięstwo gospodyń stało się faktem. - Bardzo ważne zwycięstwo lecz przed nami jeszcze trzy mecze. Chciałybyśmy utrzymać koszykówkę na wysokim poziomie w Poznaniu. W tym momencie zrównałyśmy się punktami z Odrą Brzeg i będziemy z nią walczyć o utrzymanie. Cieszę się, że dzisiaj się udało i cieszyłabym się gdybyśmy w środę wygrały bardzo ważny mecz w Brzegu - powiedziała po meczu Iwona Jabłońska.