,

Zacięty mecz na zakończenie sezonu

MKS Tęcza Leszno na zakończenie sezonu 2011/12 doznała nieznacznej porażki z bardzo dobrze prezentującą się w tym spotkaniu ekipą Widzewa. Mecz mógł się też podobać zgromadzonej w hali Gimnazjum w Rawiczu publiczności.

,

Leszczynianki grały w początkowej fazie tego pojedynku podobnie jak w poprzednich spotkaniach. Wykazywały duże zaangażowanie w grę i były w miarę skuteczne. Obrona nie była już jednak tak mocna, ale łodzianki grały podobnie. Wszystko to sprawiło, że do przerwy gospodynie prowadziły tylko jednym oczkiem. Po zmianie stron w trzeciej ćwiartce Tęcza uzyskała optyczną i punktową przewagę. Wydawało się więc, że wynik spotkania będzie korzystny dla niej. Ambitne widzewianki w ostatniej kwarcie jednak nie odpuściły. Zagrały dużo bardziej agresywnie w obronie, co od razu przełożyło się na zmianę wyniku. Widzew w końcówce wyszedł na prowadzenie, które dowiózł szczęśliwie do końca. Ostatecznie Tęcza Leszno uległa Widzewowi Łódź 77:81. Porażka drużyny z Leszna nie ma już jednak żadnych konsekwencji. Leszczynianki zajmą ostatecznie 11 miejsce w tabeli i utrzymają się w ekstraklasie. Czas na podsumowanie sezonu z pewnością jeszcze nadejdzie. Natomiast na pewno warto podziękować wszystkim zawodniczkom, trenerom, działaczom i osobom pracującym w sezonie 2011/12 przy pierwszym zespole za pracę i wysiłek jaki w nim włożyli.