Dwie dogrywki w Bydgoszczy! (wideo)

,

Sporą dawkę nerwów zafundowały sobie i kibicom we własnej hali koszykarki Artego. Ostatecznie, po dwóch dogrywkach pokonały ROW Rybnik 104:99.

,

Jeszcze około 3,5 minuty do końca to rywalki prowadziły w hali Chemika 95:91. Punkty Julie McBride (34 w całym spotkaniu i 11 asyst, znów bez chwili odpoczynku na ławce!) oraz trafienie za trzy Justyny Jeziornej pozwoliły bydgoszczankom odzyskać prowadzenie, którego nie oddały do końca.

Wcześniej, kiedy w 16. minucie Artego prowadziło najwyżej 40:27, niektórzy z licznie zgromadzonych w hali kibiców, mogli pomyśleć, że trzecie w sezonie zwycięstwo przyjdzie łatwo. Nic z tego. Dobra postawa grającej w poprzednim w sezonie w Bydgoszczy Agnieszki Kułagi oraz przede wszystkim duetu Leah Metcalf - Mercedes Walker (razem 70 pkt drużyny) nieomal przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść rywalek. - Same sobie byłyśmy winne. Chyba za szybko pomyślałyśmy, że wygrana jest nasza a rywalki postawiły nam bardzo trudne warunki - mówiła po meczu Agnieszka Szott-Hejmej (zaledwie punkt do przerwy, ale w dogrywce bardzo ważna akcja 2+1 oraz trójka po asyście McBride "kończąca" mecz).

Przed przerwą przyjezdne zniwelowały straty do 6 punktów (42:48). W emocjonującej końcówce, po trafieniu za trzy Kristen Morris, Artego prowadziło 76:73. Wyrównała Magdalena Radwan niespełna 20 sekund przed upływem 40 minut. Mcbride nie trafiła w ostatniej akcji i dogrywka stała się faktem.

Zarówno Morris, jak również Szott-Hejmej oraz Charity Szczechowiak grały w niej z 4 faulami na końcie. Tej ostatniej nie przeszkodziło to w zanotowaniu imponującego double-double: 24 punkty i 21 zbiórek (osiem w ataku). Warto też wspomnieć, że Szczechowiak zanotowała w końcówce ważny przechwyt, po którym zdobyła punkty na wagę drugiej dogrywki 87:87.

Trochę statystyki

Trzecie zwycięstwo, w trzecim meczu sezonu sprawiło, że Artego pozostaje jedną z trzech niepokonanych drużyn w lidze obok... Wisły Can-Pack Kraków i CCC Polkowice.

Osiągnięcia duetu McBride - Szczechowiak powodują, że nowe zawodniczki Artego brylują w statystykach Ford Germaz Ekstraklasy: Julie jest liderką asyst ze średnią 8 na mecz oraz najlepiej punktującą – śr. 25. Charity najlepiej jak dotąd zbiera piłki z tablic – śr. 16 na mecz!

Ponadto Julie McBride została wybrana zawodniczką kolejki w oficjalnym serwisie ligi.

Kolejny mecz w Bydgoszczy, w sobotę, 20 października z PTK Pabianice (17.00). Wcześniej, bo w środę, 17-go wyjazdowe spotkanie na parkiecie Widzewa Łódź.

Artego Bydgoszcz - KK ROW Rybnik 104:99 (24-21, 24:21, 16:18, 12:16, 11:11, 17:12)
Artego: McBride 34, Szczechowiak 24, Mowlik 16, Szott-Hejmej 14, Morris 8, Jeziorna 6, Tomiałowicz 2, Gala 0.
ROW: Walker 26, Metcalf 25, Kułaga 19, Trofimowa 10, Skorek 9, Radwan 8, Gawor 2, Chomać, Morawiec.