,

Lista aktualności

Do Krakowa zawita KK ROW Rybnik

W ramach 6. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy, w najbliższą środę 17.10.2012 r. o godz. 18.00, w hali TS Wisła mistrzynie Polski podejmą KK ROW Rybnik.

,

Najbliższy rywal mistrzyń Polski w swoim składzie ma aż 5 zawodniczek, które w przeszłości broniły barw Wisły Can-Pack. Są to Agnieszka Kułaga, Magdalena Skorek, Magdalena Radwan, Katarzyna Gawor i Natalija Trofimowa. A jeszcze w poprzednim sezonie barw rybnickiego klubu broniła obecna zawodniczka Wisły Can-Pack Katarzyna Suknarowska. W dotychczasowych czterech meczach w bieżącym sezonie Ford Germaz Ekstraklasy KK ROW wygrał jedno spotkanie na inaugurację rozgrywek pokonując we własnej hali BI Gdynia 66:59. W kolejnych spotkaniach rybniczanki schodziły z parkietu na tarczy, ulegając Enerdze Toruń, CCC Polkowice i ostatnio po dogrywce z Artego Bydgoszcz.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w zespole KK ROW Rybnik są Amerykanki Mercedes Walker i Leah Metcalf ze średnią 16.5 punktu na mecz. W czołówce znajdują się także byłe wiślaczki - Agnieszka Kułaga ze średnią 10.5 punktu na mecz i Magdalena Skorek ze średnią 10 punktów.

W tabeli PLKK KK ROW Rybnik z dorobkiem 5 punktów zajmuje 8 lokatę.

Wisła Can-Pack w ostatniej kolejce wysoko pokonały niepokonane dotychczas KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 58:38, a najwięcej punktów dla Wisły Can-Pack zdobyła Dora Horti 14. Węgierka jest także najskuteczniejszą wiślaczką ze średnią 12 punktów na mecz.

Mecz 6. kolejki FGE Wisła Can-Pack Kraków vs KK ROW Rybnik, środa, 17.10.2012 r. o godz. 18.00.