KK ROW Rybnik pokonany

,

W meczu 6. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack Kraków pokonała KK ROW Rybnik 69:44. Najwięcej punktów dla Wisły Can-Pack zdobyła Petra Stampalija 17.

,

Wiślaczki rozpoczęły w następującym zestawieniu Anke De Mondt, Paulina Pawlak, Justyna Żurowska, Dora Horti i Katarzyna Krężel. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Dora Horti, która wykorzystała dwa rzuty wolne przyznane po faulu Mercedes Walker. Walker po chwili zdobyła pierwsze punkty dla KK ROW Rybnik. Na 4:2 dla Wisły Can-Pack podwyżyszła Anke De Mondt. Wiślaczki podwyższały wynik i w 5 minucie meczu prowadziły po punktach Pauliny Pawlak 8:5. Wynik pierwszej kwarty rzutem za 3 punkty ustaliła Leah Metcalf na 21:10 dla Wisły Can-Pack.

W drugiej kwarcie pierwsze punkty zdobyła Aldona Morawiec, która wykorzystała 2 rzuty wolne przyznane po faulku Cristiny Ouviny. Pierwsze punkty dla Wisły Can-Pack zdobyła Katarzyna Krężel. Za moment na 25:12 podwyższyła Petra Stampalija. W 5 minucie o czas poprosił trener ROW Rybnik Kazimierz Mikołajec. Po tej krótkiej przerwie punkty dla ROW zdobywały Aleksandra Chomać i Magdalena Skorek i było 31:17 dla Wisły Can-Pack. Wynik kwarty na 17:11 ustaliła Dora Horti wykorzystując jeden rzut wolny.

Przy wyniku 40:21 dla Wisły Can-Pack rozpoczęła się trzecia kwarta. Pierwsze punkty w tej części meczu zdobyła Petra Stampalija. Wynik dla Wisły Can-Pack z rzutów wolnych po faulu Nataliji Trofimowej podwyższyła Katarzyna Krężel. W 5 minucie trzeciej kwarty piękną indywidualną akcją popisała się Cristina Ouvina i podwyższyła wynik na 50:22 dla Wisły Can-Pack. Ostatnie punkty w trzeciej kwarcie zdobyła Aldona Morawiec finalizując akcję 2+1 na pół minuty przed końcem, ustalając wynik kwarty na 18:12 dla Wisły Can-Pack.

Przy wyniku 56:33 dla Wisły Can-Pack rozpoczęła się ostatnia kwarta. Pierwsze punkty w tej części meczu zdobyła Aleksandra Chomać, za moment padły znów punkty dla KK ROW po rzutach Leah Metcalf. W 5 minucie ostatniej kwarty po punktach Petry Stampaliji Wisły Can-Pack prowadziła 64:40. Na 1.24 sekundy przed końcem meczu Cristina Ouvina zdobyła 3 punkty dla Wisły Can-Pack i było 69:42. Wynik spotkania na 69:44 ustaliła Leah Metcalf.

Wisła Can-Pack odniosła czwarte zwycięstwo w Ford Germaz Ekstraklasie. Przed mistrzyniami Polski teraz dwa mecze na wyjeździe. W najbliższą sobotę mecz z BI w Gdyni i w następną środę inauguracja Euroligi - mecz we Francji przeciwko Bourges Basket.

Wisła Can-Pack Kraków - KK ROW Rybnik 69:44 (21:10, 17:11, 18:12, 13:11)
Wisła: Stampalija 17, Żurowska 12, Krężel 10, Horti 9, De Mondt 8, Ouvina 7, Pawlak 6, Suknarowska 0, Czarnecka 0.
ROW: Metcalf 13, Morawiec 9, Chomać 8, Walker 5, Stelmach 3, Radwan 2, Skorek 2, Gawor 2, Kułaga 0.